Bank sədri: Qeyri-neft sektoru üzrə vergi rekordçusuyuq
Bank sədri: Qeyri-neft sektoru üzrə vergi rekordçusuyuqKapital Bank qeyri-neft sektoru üzrə vergi rekordçusudur.
Marja xəbər verir ki, bu barədə "Kapital Bank" ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov bildirib.
"Bu gün "Vergi Xidməti – 25: Davamlı inkişaf və effektiv transformasiya" Forumunda Kapital Bank olaraq "Qeyri-neft sektoru üzrə vergi rekordçusu" sertifikatı ilə təltif olunduq.
Bu, həm də illərdir ölkəmizin maliyyə sektoruna və şəffaf vergi siyasətinə verdiyimiz töhfənin təsdiqidir",-Fərid Hüseynov qeyd edin.
O əlavə edib ki, Kapital Bank iqtisadiyyatın dayanıqlı inkişafına dəstək olmağa və maliyyə ekosistemini daha da möhkəmləndirməyə davam edəcəkdir.
Qeyd edək ki, 2024-cü ildə "Kapital Bank"ın cəmi əməliyyat gəlirləri (faiz və qeyri-faiz gəlirləri) 1 milyard 474 milyon 909 min manat, cəmi əməliyyat xərcləri 1 milyard 54 milyon 481 min manat, gəlirlər xərcləri üstələdiyindən əməliyyat mənfəəti 420 milyon 427 min manat təşkil edib. Bank əməliyyat mənfəətindən 159 milyon 119 min manat mümkün zərərlər üçün yaradılan məqsədli ehtiyatlara ayırıb. Eyni zamanda, qalan mənfəət vergisindən əvvəlki 261 milyon 307 min manat mənfəətindən 75 milyon 806 min manat mənfəət vergisi ödəyib. / marja.az