"Ötən il güzəştli kredit hesabına 3 276 investisiya layihəsi maliyyələşdirilib"
Sahibkarlıq subyektlərinin maliyyə resurslarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə 2023-cü ildə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Sahibkarlığın İnkişafı Fondu tərəfindən ümumi dəyəri 459,9 milyon manat olan 3 276 investisiya layihəsinin maliyyələşdirilməsinə 193,8 milyon manat güzəştli kredit ayrılıb.
Nazir qeyd edib ki, bu kreditlər hesabına 3 000-dən çox yeni iş yeri yaradılıb: "Kreditlərin layihə sayı üzrə 99,8 %-i, məbləğ üzrə isə 91,1 %-i mikro, kiçik və orta sahibkarlıq subyektlərinə verilib".
İnvestisiya     Tarix: 29 yanvar 2024
"Hazırda 370-dən çox Çin şirkəti Azərbaycanda fəaliyyət göstərir, Çinin Azərbaycana yatırdığı investisiyaların ümumi həcmi 950 milyon ABŞ dollarını ötüb". SOCAR Çin şirkətilə çərçivə sazişi imzaladı. xəbər veri
Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşu 3%-dən çox artıb
2025-ci ilin yanvar-iyul aylarında əsas kapitala 9 milyard 911,8 milyon manat məbləğində, yaxud əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 3.4 faiz çox investisiya yönəldilib. Azərbaycanda neft-qaz sektoruna investisiya qoyuluş
Google-dan Belçikaya 5 milyard avroluq investisiya
Texnologiya şirkəti Google, Belçikada bulud və süni intellekt infrastrukturunu inkişaf etdirmək məqsədilə 5 milyard avro investisiya qoyacağını bildirib. xəbər verir ki, Google, Belçikaya ediləcək yeni investisiya ilə bağl