Azərbaycan nefti ucuzlaşıb
Dünya bazarlarında "Azeri Light" (CIF) markalı Azərbaycan nefti cüzi ucuzlaşıb.
Banker.az xəbər verir ki, Azərbaycan neftinin 1 barelə olan qiyməti 0.17 ABŞ dolları və ya 0.2% azalaraq 84.49 dollarına bərabər olub.
Beynəlxalq reytinq agentliyi Fitch Azərbaycanda təbii qaz operatoru "Cənub Qaz Dəhlizi" QSC-nin (CQD) yüksək səviyyəli təminatsız istiqrazlarının xarici valyutada uzunmüddətli reytinqini BB+ səviyyəsindən BB- səviyyəsin
bp-nin Azərbaycan, Gürcüstan və Türkiyə üzrə regional prezidenti Qəri Counz Azəri-Çıraq-Dərinsulu Günəşli (AÇG) yatağında yeni 4-ölçülü (4D) yüksək dəqiqlikli dənizdibi qovşaqlarla seysmik tədqiqat proqramının birinci mərhələsini
"Fitch Group"a aid olan "Fitch Solutions" (FS) şirkəti 2024-2028-ci illər üzrə "Brent" markalı etalon neftin bir barel üçün orta qiyməti ilə bağlı proqnozunu yeniləyib. Bu barədə "Fitc
Ötən həftənin yekunlarına görə, ABŞ-də kommersiya neft ehtiyatları 3 728 min barel azalaraq 429 321 min barel təşkil edib. Bu barədə ABŞ-nin Energetika Nazirliyi yanında Energetika İnformasiyası Administrasiyasının (EIA
ABŞ-nin Energetika Nazirliyi yanında Energetika İnformasiyası Administrasiyası (EIA) 2024-2025-ci illər üçün maye karbohidrogenlərin gündəlik qlobal tələbatı üzrə proqnozunu açıqlayıb. EIA-nın aylıq hesabatına əsasən, b
Cari ilin ikinci rübündə Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) tərəfindən 21.6 min metr qazma işləri həyata keçirilib. Qazma işləri ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 14.7% artıb. SOCAR-dan -a verilən məlumat
Ukraynanın "Naftoqaz" şirkəti Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) ilə Azərbaycan qazının Ukrayna vasitəsilə Avropaya mümkün tranziti və bu ölkənin ərazisində saxlanması ilə bağlı danışıqlar aparır. Bunu "Naftoqaz"ı