Bitcoin-in qiyməti 2025-ci ildə 200 min dollara çatacaq
Bitcoin-in qiyməti 2025-ci ildə 200 min dollara çatacaqBernstein analitikləri Gautam Chhugani və Mahika Sapra, Bitcoin-in qiymətinin 2025-ci ilə qədər 200,000 ABŞ dollarına çatacağını və 2033-cü ilə qədər 1 milyon ABŞ dollarını keçəcəyini proqnozlaşdırırlar.
"Bitkoin" 100 min dolları keçdi - TARİXİ REKORD
FED.az xəbər verir ki, analitiklərin fikrincə bu artımın əsas səbəbi spot Bitcoin ETF-lərinə olan institusional tələbin artmasıdır.
Analitiklər qeyd edirlər ki, spot Bitcoin ETF-lərinin təsdiqi və geniş yayılması, institusional investorların kriptovalyutaya marağını artıracaq və bu da qiymətlərin yüksəlməsinə səbəb olacaq. Bernstein-in hesablamalarına görə, 2025-ci ilə qədər spot Bitcoin ETF-ləri təxminən 190 milyard dollar dəyərində Bitcoin idarə edəcək ki, bu da hazırkı 60 milyard dollarlıq göstəricidən əhəmiyyətli dərəcədə çoxdur.
Kriptovalyuta     Tarix: 05 dekabr 2024
Bitcoin (BTC) iyun ayından bəri ilk dəfə 71,00 dolları keçərək rekord səviyyəyə yaxınlaşıb. xəbər bu yüksəliş, ABŞ-da Bitcoin ETF-lərinə olan böyük maraq və qarşıdakı seçkilərlə bağlı spekulyasiyalarla əlaqələndirilir. Yalnı
Bitcoin $84,000-i aşdı – ARTIM DAVAM EDƏCƏK?
Dünyanın ən məşhur kriptovalyutası Bitcoin (BTC) hazırda $84,280.75 səviyyəsində ticarət olunur. Trampın ailəsi "Binance" kriptobirjasında pay alır. xəbər verir ki, kriptovalyuta son 24 saat ərzində 2.61% artı
Bybit kriptovalyuta birjası tarixdə ən böyük haker hücumuna məruz qaldı
Şimali Koreya ilə əlaqəli olduğu ehtimal edilən LAZARUS haker qrupu Bybit kriptovalyuta birjasının hesablarından təxminən 1,5 milyard dollar oğurlayıb. Bu, kriptovalyuta bazarının indiyə qədər şahid olduğu ən iri miqyasl