Mərkəzi Bank 1 aprel üçün Dolların rəsmi məzənnəsini müəyyən edib
Mərkəzi Bank 1 aprel üçün Dolların rəsmi məzənnəsini müəyyən edibAzərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı Manatın məzənnəsinə dair məlumat yayıb.
Məlumata görə, 01.04.2025-ci il tarixindən etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən manatın ABŞ dollarına qarşı rəsmi məzənnəsi 1,7000 səviyyəsində müəyyən olunub.
Mərkəzi Bank 1 aprel üçün Dolların rəsmi məzənnəsini müəyyən edib. / marja.az
Dövlət Statistika Komitəsi pərakəndə ticarət dövriyyəsi haqqında məlumatları açıqlayıb. məlumata istinadən xəbər verir ki, 2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında pərakəndə ticarət şəbəkəsində istehlakçılara 9 milyard 241,
Rusiya Federasiyasının Baytarlıq və Fitosanitar Nəzarəti üzrə Federal Xidmətinin ("Rosselxoznadzor") məlumatına görə, 2025-ci ilin 28 fevral tarixinədək Rusiyadan heyvanların ixracı 71 min baş təşkil edib ki, b
2025-ci ilin yanvar-fevral ayında İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin xəttilə dövlət büdcəsinə 3 milyard 122,9 milyon manatdan çox vergi daxil olub. Qeyri-neft-qaz sektorundan daxilolmalar 2 milyard 114,