Maraqlı     Tarix: 24 oktyabr 2024
2025-ci ilin yanvarında az tanınan Çin startapı DeepSeek dünyanı sarsıtdı: şirkət ABŞ-ın ən qabaqcıl süni intellekt modellərinə real rəqib ola bilən sistem təqdim etdi. Xüsusilə diqqətçəkən məqam ondan ibarət idi ki, mode
İşə başlamaq prosesi olduqca uzun və axtarışlı prosesdir. Təhsil aldıqdan və çalışmaq istədiyiniz sahəni seçdikdən sonra iş tapmaq üçün xeyli iş müsahibələrinə getməyə məcbur olacaqsınız. İşə qəbul olanacan gedəcəyiniz müsahibələrdə
Merilend ştatında yerləşən laboratoriyada hazırlanan kvant kompüteri həm xərçəngin müalicəsində inqilabi dönüş yarada, həm də parolların sındırılması üçün güclü alətə çevrilə bilər. Demokrat qubernator Ues Mur kvant hesablamaların
2025-ci ildə hansı iqtisadiyyat daha yaxşı nəticə göstərib?
"The Economist jurnalının illik reytinqi. Daha pis ola bilərdi. Aprel ayında prezident Donald Tramp ticarət müharibəsinə başlayanda, investorlar və bir çox iqtisadçılar dərin qlobal geriləmədən qorxurdular. Nəticəd