Su ehtiyatlarının səmərəli istifadəsi üçün xərclənən vəsait yarım milyard manatı ötüb
Su ehtiyatlarının səmərəli istifadəsi üçün xərclənən vəsait yarım milyard manatı ötübÖtən il su ehtiyatlarının səmərəli istifadəsi üçün yarım milyard manatdan çox vəsait xərclənib.
Su ehtiyatlarının səmərəli istifadəsi üçün xərclənən vəsait yarım milyard manatı ötübMəlumata görə, ötən il bu məqsədlər üçün dövlət büdcəsindən 539,7 milyon manat məbləğində vəsait yönəldilib.
Bu vəsait ölkə ərazisində mövcud olan su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsi, su təsərrüfatının idarə olunmasının təkmilləşdirilməsi, su itkilərinin azaldılması, fermerlərin suvarma suyu ilə təchizatının yaxşılaşdırılması, torpaqların meliorativ vəziyyətinin yaxşılaşdırılması, kənd təsərrüfatının inkişafı ilə bağlı yeni torpaq sahələrinin əkin dövriyyəsinə daxil edilməsi, suvarma sahələrinin genişləndirilməsi, suvarma subartezian quyularının saxlanılması və digər meliorasiya tədbirlərinin maliyyə təminatı üçün sərf edilib.