Üçüncü CulTech Hakatonu keçiriləcək
12-13 oktyabr 2024-cü il tarixlərində Azərbaycanda üçüncü dəfə keçiriləcək CulTech hakatonu mədəniyyət və texnologiya sahələrini bir araya gətirərək yaradıcı sənayelərdə qarşıya çıxan problemlərə innovativ həll yolları tapmağı hədəfləyir.
Bu tədbir mədəniyyət sahəsində çalışmaq istəyən gənclərin və komandaların öz kreativ bacarıqlarını nümayiş etdirmələri üçün unikal imkan yaradır.
CulTech hakatonu 48 saat davam edəcək intensiv iş zamanı iştirakçıları peşəkar mentor dəstəyi ilə təmin edərək onların məhsul ideyalarını prototip mərhələsinə qədər inkişaf etdirmələrinə dəstək verəcək. Bu müddət ərzində komandalar mədəniyyət sahəsindəki aktual problemləri həll etməyə çalışacaq və hazırladıqları innovativ layihələri tədbirin sonunda münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər.
Tədbirin sonunda münsiflər heyəti tərəfindən ən yaxşı layihələr seçiləcək və üç qalib komanda elan ediləcək. Qaliblərə həvəsləndirici hədiyyələr təqdim olunacaq: