İnvestisiya     Tarix: 22 mart 2025
Azərbaycan "Linkedin"lə əməkdaşlıq etmək istəyir – Mikayıl Cabbarov vitse-prezidentlə görüşdü
İsveçrənin Davos kurortunda keçirilən Dünya İqtisadi Forumunda Azərbaycanı təmsil edən iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov beynəlxalq şirkətlərlə perspektivli görüşlərini davam etdirir. . Mikayıl Cabbarov "Bank of America"nı
Azərbaycan Pakistana 2 milyard dollar sərmayə yatıracaq
Azərbaycan Pakistana 2 milyard dollar dəyərində investisiya qoyuluşunu nəzərdə tutan sazişlər imzalamağa hazırlaşır. Səudiyyə Ərəbistanı Məkkə və Mədinəyə xarici investisiyalara icazə verib. xəbər verir ki, bu müqavilələ
Azərbaycana 24,7milyard ABŞ dollarl yatırılıb
Bunu iqtisadiyyat nazirinin müşaviri Rauf Nəcəfli deyib. O bildirib ki, Avropa İttifaqı ilə əməkdaşllq ölkəmizin xarici siyasətində mühüm istiqamətdir. Həmçinin Azərbaycan Avropalı yatırımçılar üçün cəlbedici bazardır. Bel
Bu ölkə ABŞ-a 600 milyard dollar sərmayə yatırmağı planlaşdırır
Səudiyyə Ərəbistanının vəliəhd şahzadəsi Məhəmməd bin Salman ABŞ-a növbəti dörd il ərzində 600 milyard dollar sərmayə yatırmaq niyyətində olduğunu açıqlayıb. . ByteDance süni intellektə 12 milyard dollar sərmayə yatıracaq
Azərbaycanda investisiya təşviqi sənədinin alınması üçün tələblər yumşaldılıb
İqtisadiyyat Nazirliyinin Kollegiyası "İnvestisiya təşviqi sənədinin alınması üçün ərizənin forması"nda dəyişiklik edib. Kredit təşkilatları girov əmlaka görə əlavə vergi xərcindən - AZAD OLUNUR. xəbər verir ki
Azərbaycan iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşu - 24% AZALIB
2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında əsas kapitala 2008,9 milyon manat məbləğində investisiya yönəldilib. Azərbaycanda pərakəndə ticarət dövriyyəsi 4 %-ə yaxın böyüyüb. bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbə
Özbəkistan 37,5 milyard dollar xarici investisiya cəlb etməyi planlaşdırır
2024-cü ildə Özbəkistan 37,5 milyard dollar xarici investisiya cəlb etməyi planlaşdırır ki, bu da 2023-cü illə müqayisədə 25% çoxdur. Azərbaycan şirkəti Özbəkistanda 29,3 milyon dollarlıq tenderdə qalib oldu. xəbər veri
Qlobal birbaşa xarici investisiyalar azalıb - DETALLAR
Qlobal birbaşa xarici investisiyaların həcmində azalma müşahidə edilib. Bakıda startaplar üçün investisiya forumu keçiriləcək. xəbər verir ki, 2024-cü il Dünya İnvestisiya Hesabatına görə, qlobal birbaşa xarici investisiyala
Azərbaycan Səudiyyə Ərəbistanı ilə investisiyaların təşviqini müzakirə edib
Azərbaycanla Səudiyyə Ərəbistanı arasında qarşılıqlı investisiyaların təşviqi müzakirə edilib. FED.a xəbər verir ki, bunu iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov "X" sosial şəbəkəsindəki hesabında bildirib. "Səudiyy