Mənzil İnşaatçıları və İnvestorları Dərnəyi NielsenIQ Türkiyə ilə birgə həyata keçirdiyi ikinci 2025-ci il Mənzil Sektoru Gözləntiləri Araşdırmasının nəticələri açıqlanıb. Tədqiqatın ən təəccüblü nəticəsi, bütün üzvlərini
Azərbaycan iqtisadiyyatına yatırımlar bir qədər azalıb - RƏQƏMLƏR
2025-ci ilin yanvar-avqust aylarında əsas kapitala 11 milyard 374,5 milyon manat məbləğində, yaxud əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 0,2 faiz az investisiya yönəldilib. Orta aylıq əməkhaqqı 1 100 manata yaxınlaşıb
Birgə-investisiya mexanizminin təsis edilməsi üçün Çərçivə Sazişi mübadilə edilib
Oktyabrın 21-də Astanada Azərbaycan  Prezidenti İlham Əliyevin və Qazaxıstan  Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevin iştirakı ilə Azərbaycan-Qazaxıstan sənədlərinin mübadiləsi mərasimi olub. Qazaxıstanla Azərbaycan birgə evlə
Roland Prays: "Orta Dəhliz 15 ildə 28 milyard dollar investisiyaya ehtiyac duyacaq"
Dünya Bankının qiymətləndirmələrinə görə, Orta Dəhlizin infrastrukturuna investisiya ehtiyacları növbəti 15 il ərzində təxminən 28 milyard ABŞ dolları təşkil edəcək. xəbər verir ki, bu barədə Dünya Bankının Cənubi Qafqa
Qeydiyyatda olan kommersiya qurumlarının sayı artıb
Qeydiyyatda olan kommersiya qurumlarının sayı 200 mini keçib. 2025-ci ilin oktyabr ayının 1-nə respublika üzrə uçotda olan 1.653.132 vergi ödəyicisinin 86,9 faizi fiziki şəxs,13,1 faizi hüquqi şəxs və digər təşkilatlar olub
"Invest in Azerbaijan" informasiya sistemi yaradılıb - FƏRMAN
İnvestisiya fəaliyyətinin həyata keçirilməsi ilə bağlı investorlara göstərilən xidmətlərin rəqəmsallaşdırılmasını və "bir pəncərə" prinsipi əsasında təqdim olunmasını təmin etmək məqsədilə "Invest in Azerbaijan"
Almaniyadan Azərbaycana investisiyalar yarıbayarı azalıb
Almaniyadan Azərbaycan iqtisadiyyatına yönəldilən investisiyaların həcmi yarıbayarı azalıb. Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycana investisiya qoyuluşu - 100 MİLYON DOLLARA YAXIN AZALIB. biznes və maliyyə xəbərləri portal
Azərbaycan 9 ayda Gürcüstana birbaşa investisiyaları iki dəfəyə yaxın artırıb
Azərbaycanın bu ilin yanvar-sentyabr aylarında Gürcüstan iqtisadiyyatına birbaşa investisiyaları 105,2 milyon ABŞ dolları təşkil edib. Gürcüstan Azərbaycan neftinin Ermənistana ilk tranzitindən rüsum tutmayacaq. bu barədə Gürcüstanı
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycana investisiya qoyuluşu - 100 MİLYON DOLLARA YAXIN AZALIB
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərindən Azərbaycan iqtisadiyyatına yönəldilən investisiyaların həcmində geriləmə müşahidə olunub. İsveç Azərbaycana yatırımlarını 17 dəfədən çox artırıb. biznes və maliyyə xəbərləri portalı bu barəd