Bitcoin ETF-lərində böyük vəsait çıxışı müşahidə olundu - DETALLAR
Bitcoin ETF-lərində böyük vəsait çıxışı müşahidə olundu - DETALLARABŞ-da Bitcoin ETF-lərində son zamanlarda böyük bir vəsait çıxışı müşahidə olunub.
"Bitcoin"in qiyməti iyunun 7-dən bəri ilk dəfə 71 min dolları keçib
FED.az xəbər verir ki, ikinci ən böyük axın, 541 milyon dollar həcmində olub. Bu çıxışlar, BTC qiymətinin 67 min dollardan aşağı düşməsi ilə eyni vaxta təsadüf edib.
Ticarət sessiyasında yalnız BlackRock-un iShares Bitcoin Trust fondu müsbət nəticə göstərərək 38,4 milyon dollar həcmində artım əldə edib. Son iki həftədə ETF-lərə daxil olan təxminən 5 milyard dolların yarısından çoxu BlackRock fonduna yönəlib.
Böyük kripto fondları, o cümlədən BlackRock və Fidelity, hazırda bazardakı bitcoinlərin təxminən 5%-ni idarə edir ki, bu da 67.4 milyard dollar dəyərindədir. Spot ETF-lər kriptovalyutanın faktiki alınmasını və ya satışını nəzərdə tutur, bu da bazarda təsir yarada bilər.
Kriptovalyuta     Tarix: 05 noyabr 2024
AMB sədri: "Azərbaycanda kriptovalyutalara marağın artdığını müşahidə edirik"
"Azərbaycanda rəqəmsal aktivlərə, o cümlədən kriptovalyutalara marağın artdığını müşahidə edirik". Bazarda bir ilk: Unicapital TRUMP kriptovalyutasını təqdim edir. xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Mərkəzi Bankını
Qeyd edək ki, "Toncoin" rəqəmsal valyutası "OKX", "Bybit" və digər birjalarda ticarət edilir. "CoinDesk"ə görə, Bakı vaxtı ilə saat 10:55-də kriptovalyuta 9.73% – bir sikkə üçün 6.3
Trampın kriptovalyutası yenidən sürətlə dəyər qazanır
"OFFICIAL TRUMP" (TRUMP) kriptovalyutası son 24 saat ərzində 5.08% artaraq $16.18 qiymətinə yüksəlib. Bununla yanaşı, son bir saatda 3.83% dəyər itirib və həftəlik itki 12.52% təşkil edib. Azərbaycanda dövlət istiqrazlar
ABŞ-də Bitkoinin Strateji Ehtiyatı yaradılıb
ABŞ Prezidenti Donald Tramp ötən gün imzaladığı fərmanla Bitkoinin Strateji Ehtiyatını və digər rəqəmsal aktivlərin ehtiyatını yaradıb. Kripto bazarında dalğalanma davam edir - BİTCOİN UCUZLAŞDI. xəbər verir ki  bu barəd