İxrac fəaliyyəti ilə məşğul olan sahibkarların nəzərinə
Malın mənşə ölkəsini təsdiq edən müraciətlərin qəbulunun Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinin Keyfiyyət informasiya sistemi () üzərindən həyata keçirilməsinə başlanılıb.
) yerləşdirilib. Həmçinin "e-keyfiyyet.gov.az" informasiya sisteminin "Elektron xidmətlər" bölməsinin () "Mənşə sertifikatlarının alınması üçün müraciət" alt bölməsi vasitəsilə də videoçarxla tanış olmaq mümkündür.
Məlumat üçün bildirək ki, hazırda malın mənşə ölkəsini təsdiq edən sertifikatın əldə olunması üçün müraciətlər İqtisadiyyat Nazirliyinin rəsmi internet saytının "Elektron xidmətlər" bölməsi vasitəsilə qismən elektron qaydada qəbul edilir.
Yeni dəyişikliklə əlaqədar sistemə tam keçid təmin olunduqdan sonra mənşə sertifikatlarının əldə edilməsi prosesində ləngimələrin qarşısının alınması və sistemdən istifadə bacarıqlarının formalaşdırılması məqsədilə sahibkarlara qarşıdakı dövrdə mənşə sertifikatları üçün müraciətlərini Keyfiyyət informasiya sistemi vasitəsilə həyata keçirmələri tövsiyə edilir.
"E-keyfiyyet.gov.az" informasiya sistemindən istifadəyə dair yaranmış suallarla bağlı aşağıdakı nömrələr ilə əlaqə saxlamağınız xahiş olunur:
Tel.: (012) 599 76 00 (daxili 5916)
(012) 599 76 00 (daxili 5976)