Maraqlı     Tarix: 19 noyabr 2024
"Azera Holdinq"ə daxil olan "Hill" restoranında müştərilərə xüsusi proqramlaşdırılmış robot-ofisiant xidmət göstərir. "ZƏR" adlı robot sifariş olunan təamları operativ şəkildə masalara çatdırır
2025-ci ildəki 60% artımdan sonra 2026-cı ildə qızılı nə gözləyir?
Ümumdünya Qızıl Şurasının (WGC) məlumatlarına görə, qızıl 2025-ci ildə 60%-dən çox bahalaşaraq tarixi maksimumlara çatdı və möhtəşəm nəticə göstərdi. Bu artım geosiyasi və iqtisadi qeyri-müəyyənlik, ABŞ dollarının zəifləməs
"Xiaomi" Azərbaycanın mobil cihaz bazarındakı payının 27 %-ni itirib
Ötən ilin dekabr ayında Azərbaycanın mobil cihazlar bazarında "Samsung"un payı 25,2 % təşkil edib. "Statcounter" agentliyinin son hesabatında verilən məlumata görə, bu, noyabr ayına nisbətən 0,24 fai
Apple şirkəti fevralda Gemini-nin dəstəklədiyi Siri-ni təqdim edəcək
Apple və Google arasındakı yaxın zamanda elan olunan süni intellekt əməkdaşlığının nəticələri fevral ayında görünməyə başlayacaq. xəbər verir ki, Apple-ın Siri asistenti, Google-ın süni intellekt modellərindən güc alacaq
Çin dollardan imtina etmək üçün yuanı necə təşviq edir?
Çin xaricdə yuanın təşviqini gücləndirib və borclu ölkələrə dollarla olan kreditlərin bir hissəsini Çin valyutasına çevirməyi təklif edir. Bunun müqabilində borcalanlar daha aşağı faiz dərəcələri əldə edir, Pekin isə yuanı
Bağlı qapıların açılması zamanı qapıya zərər dəyirmi?
Bağlı qapı problemi gündəlik həyatda hər kəsin qarşılaşa biləcəyi vəziyyətlərdən biridir. Qapının açılmaması insanlarda ilk olaraq qapıya zərər dəyib-dəyməyəcəyi ilə bağlı narahatlıq yaradır. Xüsusilə ev və ofis qapılarınd