"Top qapı" restoranı bağlandı - Sahibi cəzalandırıldı - FOTOLAR
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin əməkdaşları tərəfindən Bakı şəhəri, Nərimanov rayonu, Əhmədbəy Ağa oğlu - 26 ünvanında fiziki şəxs Dadaşov Pərviz Almas oğluna məxsus "Top qapı" ictimai iaşə müəssisəsində aparılan yoxlama zamanı ciddi nöqsanlar aşkarlanıb və qida obyektinin mətbəx sahəsinin fəaliyyəti həmin nöqsanlar aradan qaldırılanadək müvəqqəti məhdudlaşdırılıb.
"Sərin" şadlıq evində mənşəyi məlum olmayan ətdən yeməklər bişirilirmiş - FOTOLAR
Agentlikdən FED.az-a verilən məlumata görə, həmin qərarın icra vəziyyətinin yerində yoxlanılması məqsədilə aparılan baxış zamanı "Top qapı" restoranının məhdudlaşdırıcı tədbirlərin tətbiqi barədə qərara əməl etmədən və göstərilən nöqsanlar tam aradan qaldırılmadan fəaliyyət göstərdiyi və müəssisədə təmir işlərinin aparıldığı bir vaxtda müxtəlif qidaların emal olunduğu müəyyən edilib.
Faktla bağlı sahibkar barəsində qida təhlükəsizliyi sahəsində dövlət nəzarətinin həyata keçirilməsi çərçivəsində Agentliyin qanuni yazılı tələblərini (qərarlarını) yerinə yetirməməyə görə İnzibati Xətalar Məcəlləsinə uyğun olaraq inzibati icraata başlanılıb və müəssisənin mətbəx sahəsinə nöqsanlar tam aradan qaldırılanadək yenidən müvəqqəti məhdudiyyət tətbiq olunub.
Azərbaycanın ən çox ixrac əməliyyatı apardığı ölkələr - CƏDVƏL
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) "İxrac icmalı"nın mart sayına əsasən, Azərbaycanın ən çox ixrac əməliyyat apardığı ölkələrin adları məlum olub. Azərbaycan qızıl ixracını 6 dəfəyə yaxı