Banklar     Tarix: 23 yanvar 2024
Azərbaycanda dövlət sektoru ötən il 422 mln. dollar kredit ödəyib
2024-cü ildə Azərbaycanın dövlət sektorunun kredit ödənişləri 422 milyon ABŞ dolları təşkil edib. Bunu Azərbaycan Mərkəzi Bankında keçirilən mətbuat konfrasında qurumun Statistika departamentinin direktoru Samir Nəsirov bildirib
"PAŞA Bank"ın "ZirvədəSən" təcrübə proqramına qeydiyyat başladı
Azərbaycanın aparıcı korporativ maliyyə institutu "PAŞA Bank" karyerasında uğur qazanmaq istəyən tələbə və yeni məzunlar üçün "ZirvədəSən" təcrübə proqramının qeydiyyatına start verib. Proqram çərçivəsind
Azərbaycanda ödəniş kartlarının sayı 20 milyonu ötüb - Nağdsız əməliyyatla da 1,3 dəfə artım
Banklar və "Azərpoçt" MMC sistemləri üzrə fevral ayının sonunda dövriyyədə olan ödəniş kartlarının sayı ötən aya nəzərən 273 min ədəd artaraq 20 milyon 239 min ədəd təşkil etmişdir. xəbər verir ki, bu, Azərbayca
Azərbaycan banklarının qazancı azalır
2025-ci ilin yanvar- fevral aylarında banklar 179.4 milyon manat xalis mənfəət, 275.2 milyon manat məbləğində əməliyyat mənfəəti əldə ediblər. xəbər verir ki, bu, Azərbaycan Mərkəzi Bankının Statistik bülletenin Fevral buraxılışınd
Azərbaycanda problemli kreditlərin məbləği 2 %-dən çox artıb
Bu il martın 1-nə Azərbaycanda vaxtı keçmiş kreditlərin məbləği 480,1 milyon manat təşkil edib. Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) statistikasına görə, bu, fevralın 1-i ilə müqayisədə 1,05 % çoxdur. Ölkədə problemli kreditləri