Biznes     Tarix: 06 noyabr 2023
Şamaxı şəhərində yerləşən 2 saylı Psixonevroloji Sosial Xidmət Müəssisəsi publik hüquqi şəxsi nizamnamə kapitalını kəskin azaldır. 20 manatlıq şirkətin 1,8 milyon manatdan çox - VERGİ BORCU VAR. biznes və maliyyə xəbərlər
Sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılması bir il müddətinə uzadılıb
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev sahibkarlıq sahəsində aparılan yoxlamaların dayandırılmasını bir il müddətinə uzadılması ilə bağlı qanuna dəyişikliyi təsdiqləyib. Azərbaycanda aktiv ƏDV ödəyicilərinin sayı 1 % artıb.  bizne
Bu ilin fevralın 1-nə, Özbəkistanda Azərbaycan kapitallı 368 müəssisə fəaliyyət göstərib. Azərbaycanda şirkətlərin sayı 7 faiz artıb.  biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, bu barədə Özbəkistanın Milli Statistik
Dövlət agentliyi fiziki şəxsdən 10 mənzil aldı - MƏBLƏĞ
"Sosial Xidmətlər Agentliyi" PHŞ tərəfindən əlilliyi müəyyən olunmuş şəxslər və şəhid ailələri üçün Sabirabad rayonunda 10 ədəd üçotaqlı mənzilin satın alınması üzrə elan edilmiş tenderin nəticəsi açıqlanıb. 3
"NTC Company" MMC-nin nizamnamə kapitalı azaldılır. Daha bir xarici şirkət Azərbaycan bazarından gedir. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, şirkətin nizamnamə kapitalını 32 524 manatdan 6 524 manat
Azərbaycanda 52 minlik şirkət - LƏĞV OLUNUR
"Azərbaycanda daha bir şirkət ləğv olunur.  xəbər verir ki, "Səbail Market" ASC (VÖEN: 1700270651) ləğv olunduğunu elan edir. Modern Construction Group nizamnamə kapitalını 2,78 milyon manata saldı. Qeyd edə
Azərbaycanda 112 min manat sərmayə ilə yeni şirkət yaradılıb
"Protech Crushing Systems" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti dövlət qeydiyyatına alınıb. Azərbaycanda keçmiş bankir enerji şirkəti yaradıb. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki, yeni şirkət 112 506 mana
Türk vətəndaşı Azərbaycanda 100 min manat sərmayə ilə logistika şirkəti yaradıb
28 oktyabr 2025-ci ildə "Regal-İnvest Logistika" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti dövlət qeydiyyatına alınıb. Azərbaycanda 100 min manatlıq sərmayə ilə yeni şirkət yaradılıb. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbə
Azərbaycanda şirkət ləğv edilir, 150 minlik səhmi dövriyyədən çıxarılır
"Azrustrans" QSC-nin qiymətli kağızları dövriyyədən çıxarılır və ləğv edilir. Şamaxıdakı dövlət qurumu nizamnamə kapitalını 2,4 milyon manat azaldır. biznes və maliyyə xəbərləri portalı xəbər verir ki,  qiymətl