Avropa Bankının Azərbaycana ümumi investisiyaları artıb
Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) bu ilin fevralın 28-ə Azərbaycandakı aktiv portfelinin həcmi əvvəlki ayla (yanvar ayı) müqayisədə 0,37% və ya 4 mln. avro artaraq 1 mlrd. 86 mln. avroya çatıb. İcra edilən akti
Ötən il Almaniyanın Azərbaycan iqtisadiyyatına birbaşa xarici investisiyaları 75,297 milyon dollar təşkil edib. xəbər ver rki, bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) açıqladığı investisiyalar barədə məlumatda bildirilir
Ötən ay Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə 31,4 milyon manat investisiya yönəldilib. Azərbaycan Pakistana 2 milyard dollar sərmayə yatıracaq. Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumat
Sənaye sahəsinə investisiya qoyuluşu 21% azdır
Ötən ay Azərbaycanda sənaye sahəsinə 437 milyon manat investisiya yönəldilib. Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə investisiyalar 2,5 dəfə artıb. Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumat
Tramp: Səudiyyə Ərəbistanından ABŞ-a bir trilyon dollar sərmayə qoymasına ümid edirəm
İsveçrədə Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində çıxış edən ABŞ Prezidenti Donald Tramp, Səudiyyə Ərəbistanını ABŞ-a 1 trilyon dollar investisiya qoymağa çağıracağını açıqlayıb. Bu, Səudiyyə Ərəbistanı Vəliəhdinin, müvafiq olaraq
Səudiyyə Ərəbistanının vəliəhd şahzadəsi Məhəmməd bin Salman ABŞ-a növbəti dörd il ərzində 600 milyard dollar sərmayə yatırmaq niyyətində olduğunu açıqlayıb. . ByteDance süni intellektə 12 milyard dollar sərmayə yatıracaq
ByteDance süni intellektə 12 milyard dollar sərmayə yatıracaq
ByteDance 2025-ci ildə süni intellekt infrastrukturuna 87,2 milyard yuan (12 milyard dollar) sərmayə qoymağı planlaşdırır. Bunun 5,5 milyard dolları Çində çip istehsalına, 6,8 milyard dolları isə xaricdə model təlimlərin
EDB: Azərbaycan Avrasiya regionunda ən böyük investorlardan birinə çevrilib
Azərbaycan 2016-cı ildə tutduğu dördüncü yerdən 2024-cü ilin birinci yarısında ikinci yerə yüksələrək, Avrasiya regionunda Rusiyadan sonra ikinci ən böyük investora çevrilib. ARDNF-in vəsaitindən istifadənin əsas istiqamətlər
İlon Maskın "xAI" startapının dəyəri yeni investisiya raundunda 6 milyard dollar cəlb etdikdən sonra 40 milyard dolları keçib. . İlon Mask dünyanın ən zəngin adamı rekordunu qırıb. xəbər verir ki, ABŞ Qiymətli Kağızla
2024-cü ilin 9 ayı ərzində ölkədə xarici müəssisə və təşkilatlar tərəfindən əsas kapitala investisiya axınları davam edib. AMB: Valyuta ehtiyatları 3 illik idxalı maliyyələşdirməyə kifayət edir. bu barədə Azərbaycan Mərkəz
Alman hökuməti, yarımkeçirici sənayesini inkişaf etdirmək və ölkənin çip istehsal imkanlarını gücləndirmək məqsədilə təxminən 2 milyard avro (2,11 milyard dollar) ayırmağı planlaşdırır. . "Amazon" "OpenAI"ı
OpenAI, "ChatGPT"-nin sahibi, əməkdaşlarına 1,5 milyard dollarlıq səhmləri Yaponiya nəhəngi SoftBank Group-a satmağa imkan verəcək. . "Amazon" "OpenAI"ın rəqibinə daha 4 milyard dollar sərmay
"Amazon" "OpenAI"ın rəqibinə daha 4 milyard dollar sərmayə qoyur
Amazon, süni intellekt startapı olan Anthropic-ə əlavə 4 milyard dollar sərmayə yatıracağını açıqladı. Bu sərmayə ilə Amazonun Anthropic-ə ümumi sərmayəsi 8 milyard dollara çatıb, lakin şirkət yenə də azlıq pay sahibi olara
Pakistan növbəti aylarda Azərbaycanla yeni investisiya layihələrinin hazırlanacağını elan edib
Pakistan Azərbaycanla qarşılıqlı ticarətin artırılmasında və bir sıra sahələrdə əməkdaşlığın inkişafında maraqlıdır. Pakistan vətəndaşı Azərbaycanda 100 min manat sərmayə ilə şirkət yaradıb. xəbər verir ki, bu barədə Pakistanı
Prezident investisiya müqaviləsinə dair sənədi təsdiqlədi - SƏRƏNCAM
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Hökuməti, "ACWA Power Azerbaijan Renewable Energy" MMC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC arasında İnvestisiya müqaviləsinə dair Birbaşa Razılaşma"n