Pulsuz olan yeni "akart" nədir və hansı üstünlükləri var? – İZAH
Pulsuz olan yeni Yeni "aKart" rəqəmsal kartı təqdim edilib. Rəqəmsal kart həm fakturalı xətt, həm də fakturasız xətt (SimSim) abunəçiləri üçün nəzərdə tutulub. "PAŞA Bank", "VİSA", "AzİnTelecom" ilə birgə əməkdaşlıqda həyata keçirilir. PAŞA Bank, eyni zamanda, rəqəmsal kartın emitenti qismində çıxış edir.
"akart"ın hansı üstünlükləri var?
Kart PULSUZDUR. Supermarket 5 %, Aptek 5 %, YDM və Avtoehtiyat hissələri üzrə 5 %, digər kateqoriyalarda isə 1 % keşbek qazanmaq imkanı var. Keşbek üçün kateqoriya seçimi, minimal dövriyyə tələbi yoxdur, keşbekin köçməsi üçün əlavə müddət gözləməyə də ehtiyac yoxdur və keşbekin 1 qəpik olsa da, karta köçürmə imkanı var. Karta köçürmə, nağdlaşdırma və mədaxil komissiyasızdır.
Keşbek limiti digər banklarda 50 ₼, "aKart"da 100 ₼-dır. Keşbeki nağdlaşdırmaq üçün digər banklarda keşbekin 1 ₼, 10 ₼ olduğunu gözləmək lazım olacaq, ya da yeni ayın, ya da ki, yeni həftənin əvvəlini gözləmək lazım olacaq ki, nağdlaşdırasan, "aKart"da elə deyil, keşbek dərhal gəlir və 0,01 ₼ olan kimi karta dərhal köçürmək mümkündür, özü də əlavə müddət gözləmədən, minimal dövriyyə tələbi də olmadan.
"akart"ın balansını necə artırmaq olar?
Kart rəqəmsaldır və nağdsız ödənişləri "Apple Pay" və "Google Pay" ilə NFC dəstəkləyən cihazlarda etmək mümkündür. Kart maksimum 5 iş günü ərzində hazır olur. "eManat" vasitəsilə mədaxil etmək mümkündür, digər hallarda köçürmə vasitəsilə balans artırmaq olar. Nağdlaşdırma NFC dəstəkləyən cihazlar və ATM-lərlə mümkündür. Nağdlaşdırmada komissiya və ya hər hansı limit tətbiq edilsə, yalnız banka məxsus ATM tərəfindən nəzərə tutulur. Kart 3 illikdir və 3 ildən sonra yenidən pulsuz olacaq.
Köçürmə də faizsizdir və gündəlik limit 3000 ₼ təşkil edir, digər bank kartlarında bu aylıq limit olaraq qeyd olunur. Nağdlaşdırma da limitsiz və komissiyasızdır.
"Öz müştərini tanı" texnologiyası ilə İstifadəçiyə rahat interfeys ilə sənədlərin onlayn imzalanması təmin edilir. Üstəlik heç bir yerə getməyə ehtiyac yoxdur.
"akart"ın qiyməti nə qədər təşkil edir?
Yenicə təqdim edilən "akart" tamamilə pulsuzdur.
"akart"ın etibarlılıq müddəti nə qədərdir?
"akart"ın istifadə müddəti 3 il təşkil edir. İstifadə müddəti bitdikdən sonra kartın balansında mövcud olan məbləğ saxlanılır və yeni kart aktivləşdirilən zaman avtomatik olaraq balansa köçürülür. Abunəçi yeni kartı aktivləşdirməsə, balansda saxlanılan pul vəsaiti bloklanacaq.
Abunəçi eyni anda bir neçə "akart"a sahib ola bilər?
Hazırda hər bir abunəçinin adında yalnız 1 "akart" ola bilər.
"akart"ı necə əldə etmək olar?
Kartı əldə etmək üçün "Kabinetim" tətbiqindən onlayn çata müraciət edərək əldə edə bilərsiniz.
"akart" hansı müddət ərzində təqdim edilir?
"akart" müraciət edilən kimi dərhal təqdim olunur.
Hansı hallarda "akart" abunəçiyə təqdim edilmir?
18 yaşına çatmamış abunəçilərə "akart" təqdim edilmir. Abunəçi Azərbaycan vətəndaşı deyilsə, "akart"ı əldə edə bilməz. / banker.az