Banklar     Tarix: 31 yanvar 2024
Rövşən Allahverdiyev "PAŞA Bank"ın rəhbərliyinə təyinat aldı
"PAŞA Bank" ASC-nin Müşahidə Şurasının tərkibində növbəti dəyişikliklər baş verib. Bu barədə -ın əldə etdiyi məlumatda bildirilir. Belə ki, 18 mart tarixindən etibarən Mir Camal Paşayev "PAŞA Bank"ın Müşahid
Beynəlxalq Bankın səhmdarlarının nəzərinə - QAZANCINI BÖLÜŞDÜRƏCƏK
07 May 2025-ci il tarixində "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin ("ABB") Bankın səhmdarlarının növbəti ümumi yığıncağı keçiriləcəkdir. Bu barədə bankın İdarə Heyətinin bildirişinə istinadə
Bankların kredit portfelinin artım tempi 6 dəfəyə yaxın azalıb
2025-ci ilin Fevral ayında Yanvar ayı ilə müqayisədə bankların kredit portfeli 0.3% və ya 77,7 milyon manat artaraq 27 milyard 592.4 milyon manata çatıb. xəbər verir ki, bu, Azərbaycan Mərkəzi Bankının Statistik bülleteni
Amerikalılar getdikcə kredit üçün müraciət etməkdən çəkinir
Amerikalılar kredit rədd cavabı ilə üzləşmə riskinin artdığını görürlər. bu barədə "Bloomberg"ə istinadən xəbər verir. Nyu-York Federal Ehtiyat Bankı bildirir ki, getdikcə daha çox amerikalı sərt kredit şərtlər
Expressbankdan yaşıl təşəbbüsə dəstək
Məsuliyyətli maliyyə institutu olan Expressbank Qlobal Təkrar Emal Günü münasibətilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin "Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru" layihəsinə qoşulub. . Belə ki, ekoloji təşəbbüs
Dünya Bankı Azərbaycan üçün 173,5 milyon dollarlıq krediti təsdiq edib
Dünya Bankı bu gün Azərbaycanın Enerjinin Miqyasının Genişləndirilməsi Layihəsini (AZURE) təsdiqləyib. . Banka istinadən xəbər verilir ki, layihə ölkənin elektrik ötürücü şəbəkəsini gücləndirərək enerji qarışığının şaxələndirilməsin
Azərbaycanda problemli kreditlərin məbləği 2 %-dən çox artıb
Bu il martın 1-nə Azərbaycanda vaxtı keçmiş kreditlərin məbləği 480,1 milyon manat təşkil edib. Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) statistikasına görə, bu, fevralın 1-i ilə müqayisədə 1,05 % çoxdur. Ölkədə problemli kreditləri
Azərbaycanda problemli kreditlər son 17 ilin minimum səviyyəsinə düşüb
Azərbaycanda 2025-ci ilin fevralında banklar, BOKT-lər və kredit ittifaqları daxil olmaqla cəmi kredit portfelində vaxtı  keçmiş kreditlərin payı əvvəlki ilin müvafiq dövrünə nəzərən 0.3 faiz bəndi azalıb. bunu Azərbayca