ABŞ iqtisadiyyatı 2024-cü ilin son rübündə 2,4 faiz artıb
ABŞ Ticarət Nazirliyinin açıqladığı 2024-cü ilin oktyabr-dekabr dövrü üzrə yekun Ümumi Daxili Məhsul (ÜDM) məlumatlarına əsasən, ABŞ-da ÜDM keçən ilin son rübündə illik hesablamada 2,4 faiz artıb. Sözügedən dövr üzrə ÜD
55 minə yaxın müraciətdən 3 faizi şikayət olub
2025-ci ilin fevral ayı ərzində ümumilikdə vergi orqanlarına 54 min 648 müraciət daxil olub ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 66,5 faiz çoxdur. Dövlət Vergi Xidmətinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, daxi
Qlobal bazarlarda son vəiyyət - GÜNƏ BAXIŞ
Həm Trampın tarif siyasəti, həm də Amerikada proqnozların altında açıqlanan İstehlak Qiymətləri İndeksi və İstehsal Qiymətləri İndeksi göstəriciləri ötən həftə ərzində də dolları təzyiq altında saxlamağa davam etdi. Xüsusil
Azərbaycan ABŞ-a yumurta ixracına başlayır - BU YUMURTANI BAHALAŞDIRA BİLƏR?
Azərbaycandan Amerika Birləşmiş Ştatlarına süfrə yumurtası ixracı başlayır. Bu barədə Marja-ya Azərbaycan Quş Əti, Yumurta İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasından bildirilib. . Qeyd edilib ki, ötən ildən ABŞ-d
Tikinti materiallarının istehsalı sahəsində 2025-сi ilin yanvar-fevral aylarında istehsalın ümumi dəyəri 187,6 milyon manat olmaqla, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 12,3 faiz azalmışdır. . Bu barədə Dövlət Statistik
Azərbaycanda neft hasilatı 6,2 faiz azalıb, qaz hasilatı isə cüzi artıb
Dövlət Statistika Komitəsi 2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında sənaye istehsalı haqqında məlumatları açıqlayıb. Qeyd edilib ki, sənaye müəssisələri və bu sahədə fəaliyyət göstərən fərdi sahibkarlar tərəfindən 2025-ci ili
Azərbaycan Rusiyadan ən çox iribuynuzlu mal-qara alan ölkə olub - 13 MİN BAŞLIQ İDXAL
Rusiya Federasiyasının Baytarlıq və Fitosanitar Nəzarəti üzrə Federal Xidmətinin ("Rosselxoznadzor") məlumatına görə, 2025-ci ilin 28 fevral tarixinədək Rusiyadan heyvanların ixracı 71 min baş təşkil edib ki, b