Maliyyə     Tarix: 23 mart 2025
Türkiyə Mərkəzi Bankı lirəni dəstəkləmək üçün 3 gündə 25 milyard dollar xərcləyib
Valyuta müdaxilələri çərçivəsində Türkiyə Cümhuriyyəti Mərkəzi Bankı (TCMB) martın 19-da 10 milyard dollar, martın 20-də isə daha 3 milyard dollar satıb. Valyutaya ən yüksək tələb 21 mart cümə günü müşahidə olunub və nəticəd
"Fitch Solutions" Azərbaycanın iqtisadi artım proqnozunu açıqlayıb
Azərbaycanda 2025-ci il üzrə iqtisadi artım 2,57% təşkil edəcək. Bu barədə "Fitch Solutions" (FS) şirkətinin hesabatında bildirilib. Azərbaycanda bu il real ÜDM nə qədər olacaq?. Birgə dərc edilən hesabatda "Bloomber
55 minə yaxın müraciətdən 3 faizi şikayət olub
2025-ci ilin fevral ayı ərzində ümumilikdə vergi orqanlarına 54 min 648 müraciət daxil olub ki, bu da ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 66,5 faiz çoxdur. Dövlət Vergi Xidmətinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, daxi
Fevralda Azərbaycanın idxalı ixracını üstələyib, 358 milyon dollarlıq kəsir yaranıb
2025-ci ilin yanvar-fevral ayları ərzində (ilk 2 ayda) Azərbaycanın xarici ticarət əməliyyatlarının cəmi dəyəri  8 milyard 904 miylon 491 min ABŞ dolları təşkil edib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir
Xəbər verdiyimiz kimi, Martın 11-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Şimali Makedoniya Respublikasının Prezidenti Qordana Silyanovska-Davkova mətbuata bəyanatlarla çıxış ediblər. Azərbaycan Prezident
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti tərəfindən ölkədə yeni nəsil nəzarət-kassa aparatlarının (NKA) tətbiqi istiqamətində işlər davam etdirilir. İndiyədək ölkə ərazisində 104 min 995 ədəd belə NKA quraşdırılıb
ABŞ iqtisadiyyatı 2024-cü ilin son rübündə 2,4 faiz artıb
ABŞ Ticarət Nazirliyinin açıqladığı 2024-cü ilin oktyabr-dekabr dövrü üzrə yekun Ümumi Daxili Məhsul (ÜDM) məlumatlarına əsasən, ABŞ-da ÜDM keçən ilin son rübündə illik hesablamada 2,4 faiz artıb. Sözügedən dövr üzrə ÜD
Mərkəzi Bank 1 aprel üçün Dolların rəsmi məzənnəsini müəyyən edib
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı Manatın məzənnəsinə dair məlumat yayıb. Məlumata görə, 01.04.2025-ci il tarixindən etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən manatın ABŞ dollarına qarşı rəsmi məzənnəsi 1,700 səviyyəsində müəyyə
Çərşənbə günü ABŞ-da Qeyri-kənd Təsərrüfatı Sektorunda Yeni Yaranan İş Yerlərinin Sayı göstəricisinin proqnozların altında dərc olunması fonunda avro və funt sterlinqin dollar qarşısında artım tendensiyası davam edib. Bel