Azərbaycanda stolüstü kompüter istehsalı 4 dəfəyə yaxın artıb
Azərbaycanda stolüstü kompüter istehsalı 4 dəfəyə yaxın artıbBu ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycanda kompüter, elektron və optik məhsulların, elektrik avadanlıqlarının istehsalı sahələrində 35,3 milyon manatlıq məhsul istehsal olunub.
Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinin aylıq hesabatında bildirilir..
Azərbaycanda stolüstü kompüter istehsalı 4 dəfəyə yaxın artıbMəlumata görə, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə kompüter, elektron və optik məhsulların istehsalı 27,8%, elektrik avadanlıqlarının istehsalı 5,2% artıb.
İki ayda illik müqayisədə stolüstü kompüterlərin istehsalında 3,6 dəfə, məişət soyuducuları və dondurucularının istehsalında 40,0%, ölçmə cihazlarının istehsalında 38,8%, digər elektrik naqillərinin istehsalında 34,8%, elektrik tənzimləyici cihazlarının istehsalında isə 20,4% artım olub. / marja.az
Maliyyə     Tarix: 28 mart 2025
"ƏDV geri al" layihəsi çərcivəsində fiziki şəxs olan istehlakçılara pərakəndə ticarət və ya ictimai iaşə fəaliyyəti göstərən şəxslərdən alınmış mallara (neft və qaz məhsulları, avtomobillər, alkoqollu içkilər v
Dünən ABŞ-da "JOLTS" Boş İş Yerləri və Vakansiyalar Hesabatının proqnozların üzərində dərc olunması fonunda dollar major valyutalar qarşısında bir qədər dəyər qazandı. Belə ki, EUR/USD cütlüyü xəbər dərc olunduqda
Qazaxıstan Azərbaycanla ticarət dövriyyəsini 1 milyard dollara çatdırmağa çalışır və öz mallarının ixracını artırmağa hazırdır. Bu barədə ölkənin Baş nazirinin müavini - xarici işlər naziri Murat Nurtleu bildirib. VTB-d
Tikinti materiallarının istehsalı sahəsində 2025-сi ilin yanvar-fevral aylarında istehsalın ümumi dəyəri 187,6 milyon manat olmaqla, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 12,3 faiz azalmışdır. . Bu barədə Dövlət Statistik