Maliyyə     Tarix: 24 mart 2025
İlk 2 ayda Azərbaycanın qeyri-neft sektoru üzrə ixracı 6,6% artıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) "İxrac icmalı"nın mart sayına dair ilkin göstəriciləri təqdim edib. İcmala əsasən, 2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycanın qeyri-neft sektor
Azərbaycan ABŞ-a yumurta ixracına başlayır - BU YUMURTANI BAHALAŞDIRA BİLƏR?
Azərbaycandan Amerika Birləşmiş Ştatlarına süfrə yumurtası ixracı başlayır. Bu barədə Marja-ya Azərbaycan Quş Əti, Yumurta İstehsalçıları və İxracatçıları Assosiasiyasından bildirilib. . Qeyd edilib ki, ötən ildən ABŞ-d
Avropa Mərkəzi Bankının (ECB) faiz dərəcəsi ilə bağlı ötən gün dərc olunan qərarı fonunda avro dollar və funt sterlinq qarşısında artım tendensiyasını davam etdirib və son bir neçə ayın maksimum səviyyələrinə qədər bahalaşıb
Dünən ABŞ-da statistik məlumatların dərc olunması fonunda dollar major valyutalar qarşısında, xüsusilə Yapon yeni və Kanada dolları qarşısında bahalaşıb. Belə ki, USD/JPY valyuta cütlüyü 147.400 səviyyəsindən 148.640 səviyyəsin
Azərbaycanın pomidor ixracından gəliri azalıb
2025-ci ilin ilk 2 ayı ərzində (yanvar-fevral) Azərbaycandan 26 milyon 721 min dollar dəyərində 22 min 739 ton pomidor ixrac edilib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin statistikasına istinadən xəbər verir. . Mqayisə üç