Azərbaycanın pomidor ixracından gəliri azalıb
2025-ci ilin ilk 2 ayı ərzində (yanvar-fevral) Azərbaycandan 26 milyon 721 min dollar dəyərində 22 min 739 ton pomidor ixrac edilib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin statistikasına istinadən xəbər verir. . Mqayisə üç
Azərbaycanda tikinti materiallarının istehsalı azalıb
Tikinti materiallarının istehsalı sahəsində 2025-сi ilin yanvar-fevral aylarında istehsalın ümumi dəyəri 187,6 milyon manat olmaqla, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 12,3 faiz azalmışdır. . Bu barədə Dövlət Statistik
Qlobal bazarlarda son vəiyyət - GÜNƏ BAXIŞ
Həm Trampın tarif siyasəti, həm də Amerikada proqnozların altında açıqlanan İstehlak Qiymətləri İndeksi və İstehsal Qiymətləri İndeksi göstəriciləri ötən həftə ərzində də dolları təzyiq altında saxlamağa davam etdi. Xüsusil
2024-cü ildə Azərbaycanda 77,3 min vergi ödəyicisinə 150,6 min kameral vergi yoxlaması əsasında 1 milyard 168,9 milyon manat əlavə vergi hesablanıb. Bu barədə Nazirlər Kabinetinin 2024-cü ildə fəaliyyəti haqqında hesabatd
2025-ci il 1 yanvar tarixinə ixrac olunmuş malların müqabilində 180 gün ərzində ölkəyə qaytarılmayan xarici valyuta vəsaitlərinin məbləği 2 milyard 407 milyon ABŞ dolları təşkil edib. Bu, Nazirlər Kabinetinin 2024-cü il üzr
Maliyyə xəbərləri, İqtisadi xəbərləri izləmək üçün Biznes.az saytında olan Maliyyə xəbərləri bölməsindəki xəbərləri oxuyun. Valyuta mezenneleri, Dollarin kursu, Dollarin qiymeti qalxir, Dollarin qiyməti düşür bütün bunları öyrənmək üçün saytımızdakı Maliyye xeberlerini izleyin. Dollar Evro qiymətləri nədir, ən son valyuta herraci qiymetləri necə dəyişdirib. Benzin qiyməti və benzin 95 premium qiymətinin ərzaqların və insanların həyatına təsiri nələrdir. Maliyye xeberleri hamini maraqlandiran xeberlerdir. İNsanların finans bilikləri onların bizneslərinə və onların gündəlik yaşayışına təsir edir. Pul axını gündəlik necə idarə olunur, Pul qazanmaq üçün maliyyə mühitini öyrənmək maliyyə savadını artırmaq lazımdır.