Sahil Babayev iclas keçirib, tapşırıqlar verib - "Lüzumsuz xərclər azaldılacaq"
Martın 18-də Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyində 2025-ci ildə qarşıda duran vəzifələrə həsr olunmuş geniş kollegiya iclası keçirilib. Maliyyə Nazirliyinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, Nazirliyin struktur bölmələrinin
Azərbaycan neftinin orta illik ixrac qiyməti açıqlanıb
2024-cü ildə "Azeri Light" markalı Azərbaycan neftinin 1 barelinin orta ixrac qiyməti təxminən 84 ABŞ dolları təşkil edib. Bunu Azərbaycan Mərkəzi Bankında keçirilən mətbuat konfransında qurumun Statistika departamentini
Fevralda Azərbaycanın idxalı ixracını üstələyib, 358 milyon dollarlıq kəsir yaranıb
2025-ci ilin yanvar-fevral ayları ərzində (ilk 2 ayda) Azərbaycanın xarici ticarət əməliyyatlarının cəmi dəyəri 8 milyard 904 miylon 491 min ABŞ dolları təşkil edib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadən xəbər verir
Su ehtiyatlarının səmərəli istifadəsi üçün xərclənən vəsait yarım milyard manatı ötüb
Ötən il su ehtiyatlarının səmərəli istifadəsi üçün yarım milyard manatdan çox vəsait xərclənib. Bu, Nazirlər Kabinetinin 2024-cü il üzrə hesabatında əksini tapıb. Məlumata görə, ötən il bu məqsədlər üçün dövlət büdcəsində
77 mindən çox vergi ödəyicisində 151 minə yaxın vergi yoxlaması - ƏLAVƏ 1,2 MİLYARD VERGİ HESABLANIB
2024-cü ildə Azərbaycanda 77,3 min vergi ödəyicisinə 150,6 min kameral vergi yoxlaması əsasında 1 milyard 168,9 milyon manat əlavə vergi hesablanıb. Bu barədə Nazirlər Kabinetinin 2024-cü ildə fəaliyyəti haqqında hesabatd
"Made in Azerbaijan" təşviq mexanizmlərindən ötən il 88 şirkət yararlanıb
2024-cü il ərzində Azərbaycan ixrac və investisiya imkanlarının təşviqi, yerli şirkətlərin biznes əlaqələrinin daha da genişləndirilməsi, ölkə iqtisadiyyatına investisiya qoyuluşunun təbliğ edilməsi məqsədilə ümumilikdə 5
Azərbaycan hökuməti: 2 milyard 407 milyon dollar ölkəyə qaytarılmayıb
2025-ci il 1 yanvar tarixinə ixrac olunmuş malların müqabilində 180 gün ərzində ölkəyə qaytarılmayan xarici valyuta vəsaitlərinin məbləği 2 milyard 407 milyon ABŞ dolları təşkil edib. Bu, Nazirlər Kabinetinin 2024-cü il üzr