"Azərbaycan şirkətləri Gürcüstanın bir nömrəli investorudur"
Azərbaycan şirkətləri Gürcüstanın bir nömrəli investorudur. Gürcüstanda yeni qaz xətləri SOCAR-a satılacaq. xəbər verir ki, bunu Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov yanvarın 16-da gürcüstanlı həmkarı Maka Boçorişvil
Pakistan Azərbaycana 2-3 milyard dollarlıq investisiya portfeli təqdim edəcək
Pakistan Azərbaycana təqdim etmək üçün 2-3 milyard ABŞ dolları dəyərində investisiya portfeli hazırlayıb. AZAL Bakıdan Kəraçiyə ilk reysini həyata keçirib - FOTOLAR. xəbər verir ki, bu barədə Pakistan KİV-ləri məlumat yayıb
Netflix Meksikaya 1 milyard dollar investisiya yatıracaq
Netflix, Meksikada film və televiziya istehsalına 1 milyard dollar sərmayə qoyacaq. Azərbaycan Pakistana 2 milyard dollar sərmayə yatıracaq. xəbər verir ki, Netflix şirkəti növbəti dörd il ərzində Meksikada film və televiziy
Amazon Web Services (AWS), Amazonun bulud xidmətləri bölməsi, ABŞ-ın müxtəlif bölgələrində, o cümlədən Virciniya və Vaşinqton ştatlarında 500 milyon dollardan çox dəyərə malik nüvə enerji layihələrinə sərmayə yatırır. Amazo
Bakı ən çox birbaşa xarici investisiyalar yatırılan şəhərlərin TOP 100 reytinqində - 3-CÜ YERDƏ
"Financial Times"ın "FDI Intelligence" nəşrinin 2023-cü ildə ən çox birbaşa xarici investisiyalar yatırılan şəhərlərin TOP 100 reytinqinə görə, Bakı 3-cü yerdə qərarlaşıb". Azərbaycan dünyanın yedd