Prezident investisiya müqaviləsinə dair sənədi təsdiqlədi - SƏRƏNCAM
Prezident investisiya müqaviləsinə dair sənədi təsdiqlədi - SƏRƏNCAMAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Hökuməti, "ACWA Power Azerbaijan Renewable Energy" MMC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC arasında İnvestisiya müqaviləsinə dair Birbaşa Razılaşma"nı təsdiq edib.
FED.az xəbər verir ki, bu barədə dövlət başçısı sərəncam imzalayıb.
Sərancama əsasən, 2024-cü il 26 iyul tarixində imzalanmış "Azərbaycan Respublikasının Hökuməti, "ACWA Power Azerbaijan Renewable Energy" MMMC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC arasında İnvestisiya müqaviləsinə dair Birbaşa Razılaşma" təsdiq edilib.
İnvestisiya     Tarix: 21 sentyabr 2024
Ötən ay Azərbaycanda sənaye sahəsinə 437 milyon manat investisiya yönəldilib. Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə investisiyalar 2,5 dəfə artıb. Bu barədə  Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumat
Azərbaycan Gürcüstana investisiya qoyuluşunu - 32 DƏFƏ ARTIRIB
2023-cü ildə Azərbaycan Gürcüstana 53,6 milyon ABŞ dolları investisiya yatırıb ki, bu da 2022-ci ilə nisbətən 31,5 dəfə çoxdur. Gürcüstana lazım olan qazın 90 faizdən çoxunu - AZƏRBAYCANDAN ALACAQ. xəbər verir ki, bu barəd