İnvestisiya     Tarix: 21 sentyabr 2024
Özbəkistan şirkəti Azərbaycana 93 milyon manat investisiya yatıracaq
Özbəkistana məxsus "Tukımachı Sanoat Tekstıl" MMC Azərbaycanda 5 müəssisənin yaradılmasına 92,5 milyon manat investisiya yatıracaq. Azərbaycanda 90-dan çox Özbəkistan şirkəti qeydiyyatdan keçib. xəbər verir ki
EDB: Azərbaycan Avrasiya regionunda ən böyük investorlardan birinə çevrilib
Azərbaycan 2016-cı ildə tutduğu dördüncü yerdən 2024-cü ilin birinci yarısında ikinci yerə yüksələrək, Avrasiya regionunda Rusiyadan sonra ikinci ən böyük investora çevrilib. ARDNF-in vəsaitindən istifadənin əsas istiqamətlər
Tramp: Səudiyyə Ərəbistanından ABŞ-a bir trilyon dollar sərmayə qoymasına ümid edirəm
İsveçrədə Dünya İqtisadi Forumu çərçivəsində çıxış edən ABŞ Prezidenti Donald Tramp, Səudiyyə Ərəbistanını ABŞ-a 1 trilyon dollar investisiya qoymağa çağıracağını açıqlayıb. Bu, Səudiyyə Ərəbistanı Vəliəhdinin, müvafiq olaraq
Sənaye sahəsinə investisiya qoyuluşu 21% azdır
Ötən ay Azərbaycanda sənaye sahəsinə 437 milyon manat investisiya yönəldilib. Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə investisiyalar 2,5 dəfə artıb. Bu barədə  Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumat
Özbəkistan 37,5 milyard dollar xarici investisiya cəlb etməyi planlaşdırır
2024-cü ildə Özbəkistan 37,5 milyard dollar xarici investisiya cəlb etməyi planlaşdırır ki, bu da 2023-cü illə müqayisədə 25% çoxdur. Azərbaycan şirkəti Özbəkistanda 29,3 milyon dollarlıq tenderdə qalib oldu. xəbər veri
2023-cü ildə Azərbaycan Gürcüstana 53,6 milyon ABŞ dolları investisiya yatırıb ki, bu da 2022-ci ilə nisbətən 31,5 dəfə çoxdur. Gürcüstana lazım olan qazın 90 faizdən çoxunu - AZƏRBAYCANDAN ALACAQ. xəbər verir ki, bu barəd
"Amazon" nüvə enerjisinə 500 milyon dollar sərmayə qoyur
Amazon Web Services (AWS), Amazonun bulud xidmətləri bölməsi, ABŞ-ın müxtəlif bölgələrində, o cümlədən Virciniya və Vaşinqton ştatlarında 500 milyon dollardan çox dəyərə malik nüvə enerji layihələrinə sərmayə yatırır. Amazo
Bunu iqtisadiyyat nazirinin müşaviri Rauf Nəcəfli deyib. O bildirib ki, Avropa İttifaqı ilə əməkdaşllq ölkəmizin xarici siyasətində mühüm istiqamətdir. Həmçinin Azərbaycan Avropalı yatırımçılar üçün cəlbedici bazardır. Bel