Prezident investisiya müqaviləsinə dair sənədi təsdiqlədi - SƏRƏNCAM
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Azərbaycan Hökuməti, "ACWA Power Azerbaijan Renewable Energy" MMC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC arasında İnvestisiya müqaviləsinə dair Birbaşa Razılaşma"nı təsdiq edib.
FED.az xəbər verir ki, bu barədə dövlət başçısı sərəncam imzalayıb.
Sərancama əsasən, 2024-cü il 26 iyul tarixində imzalanmış "Azərbaycan Respublikasının Hökuməti, "ACWA Power Azerbaijan Renewable Energy" MMMC və "Azərbaycan Beynəlxalq Bankı" ASC arasında İnvestisiya müqaviləsinə dair Birbaşa Razılaşma" təsdiq edilib.
Sənaye sahəsinə investisiya qoyuluşu 21% azdır
Ötən ay Azərbaycanda sənaye sahəsinə 437 milyon manat investisiya yönəldilib. Azərbaycanda informasiya və rabitə sahəsinə investisiyalar 2,5 dəfə artıb. Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumat
Amazon Web Services (AWS), Amazonun bulud xidmətləri bölməsi, ABŞ-ın müxtəlif bölgələrində, o cümlədən Virciniya və Vaşinqton ştatlarında 500 milyon dollardan çox dəyərə malik nüvə enerji layihələrinə sərmayə yatırır. Amazo