"Şəmkir Sərnişin Nəqliyyat" ASC mənfəətini bölüşdürücək - TOPLANTI
25 aprel 2025-ci il tarixdə saat 17-00-da "Şəmkir Sərnişin Nəqliyyat" ASC səhmdarlarının ümumi yığıncağı keçiriləcək. Xarici vətəndaşın yaratdığı şirkət - TƏŞKİLATİ HÜQUQİ FORMASINI DƏYİŞİR. xəbər verir ki, gündəlikdək
Azərbaycanda stolüstü kompüter istehsalı 4 dəfəyə yaxın artıb
Bu ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycanda kompüter, elektron və optik məhsulların, elektrik avadanlıqlarının istehsalı sahələrində 35,3 milyon manatlıq məhsul istehsal olunub. Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinin aylı
ABŞ iqtisadiyyatı 2024-cü ilin son rübündə 2,4 faiz artıb
ABŞ Ticarət Nazirliyinin açıqladığı 2024-cü ilin oktyabr-dekabr dövrü üzrə yekun Ümumi Daxili Məhsul (ÜDM) məlumatlarına əsasən, ABŞ-da ÜDM keçən ilin son rübündə illik hesablamada 2,4 faiz artıb. Sözügedən dövr üzrə ÜD
TikTok yaradıcısı Çinin ən varlı adamları siyahısına başçılıq edir
ByteDance şirkətinin həmtəsisçisi Çjan İmin Çin biznesmenləri arasında ən varlı şəxsə çevrildi. Fransada bank işçiləri etiraz edirlər: "Biz varlı deyilik". verir ki, Bloomberg agentliyinin məlumatına görə, onu
Azərbaycan bu il Rusiyaya 29 min tona yaxın pomidor ixrac edib
Bu ilin əvvəlindən Azərbaycan Rusiyaya 28,7 min ton pomidor tədarük edib. Rusiya Baytarlıq və Fitosanitar Nəzarəti üzrə Federal Xidmətinə ("Rosselxoznadzor") məlumat yayıb. Martın 23-nə olan vəziyyətə görə, Azərbayca
"S&P Global Ratings"in "Avro Bölgəsi 2025-ci ilin 2-ci rübü: Qeyri-müəyyənlik dünyası" adlı hesabatı dərc olunub. -ın məlumatına görə, qurum ABŞ-ın tarifləri və digər qeyri-müəyyənliklərin mümkün təsirlər
Fransada bank işçiləri etiraz edirlər
İnsanların düşündüklərinin əksinə olaraq, biz varlı deyilik. ABŞ-da 2020-ci ildən bəri ən böyük işçi ixtisarı - 172 MİN. xəbər verir ki, bu sözləri Fransanın "Societe Generale" bankının etiraz nümayişinə çıxan əməkdaşlar
"Bakı Biznes Mərkəzi"nin direktoru işdən çıxıb
İqtisadiyyat Nazirliyinə məxsus "Bakı Biznes Mərkəzi" MMC-nin direktoru Seyran Məmmədov işdən çıxıb. Xarici vətəndaşın yaratdığı şirkət - TƏŞKİLATİ HÜQUQİ FORMASINI DƏYİŞİR. xəbər verir ki, şirkətə rəhbərlik müvəqqət
Azərbaycan mebelləri xaricdən neçəyə idxal edir? - RƏQƏMLƏR
2025-ci ilin yanvar ayında Azərbaycan xaricdən 5 milyon 884 dollar dəyərində 1 533 ton və 7 milyon 23 dollar dəyərində 100 min 26 ədəd müxtəlif növ mebellər idxal edib. Azərbaycanın qeyri-neft ixracından gəlirləri 7% artıb
Türkiyənin nəhəng tikinti şirkəti müflis oldu
Ankarada yerləşən "Arcadia Construction" Ankara Qərb Ticarət Məhkəməsi Birinci instansiya məhkəməsinin qərarı ilə şirkət müflis elan edilib. İnkişaf etmiş ölkələrdə - MÜFLİSLƏŞƏN ŞİRKƏTLƏR SÜRƏTLƏ ARTIR. xəbər veri
2025-ci ilin ilk 2 ayı ərzində (yanvar-fevral) Azərbaycandan 26 milyon 721 min dollar dəyərində 22 min 739 ton pomidor ixrac edilib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin statistikasına istinadən xəbər verir. . Mqayisə üç
Dövlət şirkətinə məxsus törəmə şirkətlər ləğv edilir
"Dövlət Kontrakt Korporasiyası" Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin ("Azərkontrakt") törəmə şirkətləri ləğv edilir. xəbər verir ki, ləğv edilən şirkətlər siyahısına aşağıdakı şirkətlər daxildir:. 1.Sabirabad rayo
Azərbaycanda tikinti materiallarının istehsalı azalıb
Tikinti materiallarının istehsalı sahəsində 2025-сi ilin yanvar-fevral aylarında istehsalın ümumi dəyəri 187,6 milyon manat olmaqla, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 12,3 faiz azalmışdır. . Bu barədə Dövlət Statistik
Azərbaycanda tütün məmulatlarının istehsalı 25,4 faiz azalıb
2025-сi ilin yanvar – fevral ayları ərzində, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə qida məhsullarının istehsalında 10,7 faiz, içki istehsalında 5,4 faiz artım, tütün məmulatlarının istehsalında isə 25,4 faiz azalma müşahid
Azərbaycanda şirkətlərin sayı 8,2 faiz artıb
2025-ci ilin mart ayının 1-nə respublika üzrə uçotda olan 1 milyon 611 min 30 vergi ödəyicisinin 87 faizi fiziki şəxslər, 13 faizi hüquqi şəxslər və digər təşkilatlar olub. Dövlət Vergi Xidmətinin yaydığı məlumata görə, ötə
Aktiv ƏDV ödəyicilərinin sayı 2,4 faiz artıb
1 mart 2025-ci il tarixə aktiv vergi ödəyicilərinin sayı ilin əvvəli ilə müqayisədə 0,2 faiz artaraq 808,4 min, aktiv ƏDV ödəyicilərinin sayı isə 2,4 faiz artaraq 54,1 min təşkil edib. Bu barədə Marja-ya Dövlət Vergi Xidmətində
Mərkəzi Bank 1 aprel üçün Dolların rəsmi məzənnəsini müəyyən edib
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı Manatın məzənnəsinə dair məlumat yayıb. Məlumata görə, 01.04.2025-ci il tarixindən etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən manatın ABŞ dollarına qarşı rəsmi məzənnəsi 1,700 səviyyəsində müəyyə
"Azərbaycan Sənaye Korporasiyası" kreditorlarına müraciət edib
"Azərbaycan Sənaye Korporasiyası" ASC (VÖEN: 1305305281) ləğv olunduğunu elan edir. xəbər verir ki, kreditorlar iki ay ərzində tələblərini AZ 1005 Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Azərbaycan prospekti 6 ünvanına, Azərbayca
Ağstafadakı çınqıl şirkətinin 33 min manat vergi borcu var
"Poylu Çınqıl" MMC-nin dövlət qarşısında vergi borcunun olduğu məlum olub. "Şirvan Araz Zavodu" MMC 14 milyon manatdan çox vergi borcu var. bu barəd İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətini
Azərbaycan iki ayda xarici ölkələrə 30 milyon dollarlıq xurma satıb - QAZANC 15% ARTIB
2025-ci ilin yanvar-fevral ayında Azərbaycandan 30 milyon 481 min dollar dəyərində 41 min 830 ton xurma ixrac olunub. Xaricə alma satanların qazancı 12% arıb - KİLOQRAMI 1 MANATA SATILIB. Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadə
"Bakı Elektrik Quraşdırma-2" ASC səhmdarlarının yığıncağı keçiriləcək
11 may 2025-ci il saat 10.00-da, "Bakı Elektrik Quraşdırma-2" ASC səhmdarlarının növbəti illik ümumi yığıncağı keçiriləcək. 256 minlik şirkət - ASC-YƏ ÇEVRİLİR. xəbər verir ki, iclasın gündəliyindəki məsələlər aşağıdakılardır
Nəqliyyat şirkətinin idarə heyətinə sədr və üzrlər seçiləcək - TOPLANTI
5 may 2025-ci il saat 11.00-da "Naftalan –Avtonəqliyyat" ASC səhmdarlarının növbəti illik iclası keçiriləcək. "Bakı Elektrik Quraşdırma-2" ASC səhmdarlarının yığıncağı keçiriləcək. xəbər verir ki, gündəliy