"Şəmkir Sərnişin Nəqliyyat" ASC mənfəətini bölüşdürücək - TOPLANTI
25 aprel 2025-ci il tarixdə saat 17-00-da "Şəmkir Sərnişin Nəqliyyat" ASC səhmdarlarının ümumi yığıncağı keçiriləcək. Xarici vətəndaşın yaratdığı şirkət - TƏŞKİLATİ HÜQUQİ FORMASINI DƏYİŞİR. xəbər verir ki, gündəlikdək
TikTok yaradıcısı Çinin ən varlı adamları siyahısına başçılıq edir
ByteDance şirkətinin həmtəsisçisi Çjan İmin Çin biznesmenləri arasında ən varlı şəxsə çevrildi. Fransada bank işçiləri etiraz edirlər: "Biz varlı deyilik". verir ki, Bloomberg agentliyinin məlumatına görə, onu
2025-ci ilin yanvar ayında Azərbaycan xaricdən 5 milyon 884 dollar dəyərində 1 533 ton və 7 milyon 23 dollar dəyərində 100 min 26 ədəd müxtəlif növ mebellər idxal edib. Azərbaycanın qeyri-neft ixracından gəlirləri 7% artıb
2025-ci ilin ilk 2 ayı ərzində (yanvar-fevral) Azərbaycandan 26 milyon 721 min dollar dəyərində 22 min 739 ton pomidor ixrac edilib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin statistikasına istinadən xəbər verir. . Mqayisə üç
Tikinti materiallarının istehsalı sahəsində 2025-сi ilin yanvar-fevral aylarında istehsalın ümumi dəyəri 187,6 milyon manat olmaqla, əvvəlki ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 12,3 faiz azalmışdır. . Bu barədə Dövlət Statistik
"Poylu Çınqıl" MMC-nin dövlət qarşısında vergi borcunun olduğu məlum olub. "Şirvan Araz Zavodu" MMC 14 milyon manatdan çox vergi borcu var. bu barəd İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətini
Azərbaycan iki ayda xarici ölkələrə 30 milyon dollarlıq xurma satıb - QAZANC 15% ARTIB
2025-ci ilin yanvar-fevral ayında Azərbaycandan 30 milyon 481 min dollar dəyərində 41 min 830 ton xurma ixrac olunub. Xaricə alma satanların qazancı 12% arıb - KİLOQRAMI 1 MANATA SATILIB. Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadə
5 may 2025-ci il saat 11.00-da "Naftalan –Avtonəqliyyat" ASC səhmdarlarının növbəti illik iclası keçiriləcək. "Bakı Elektrik Quraşdırma-2" ASC səhmdarlarının yığıncağı keçiriləcək. xəbər verir ki, gündəliy