"Kazmortransflot" Aktau-Bakı marşrutu ilə neft nəqlini 2 dəfədən çox artırıb
"Kazmortransflot" şirkəti ("KazMunayQaz"ın törəmə şirkəti) bu ilin yanvar-iyul aylarında Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu (TBNM) ilə 25.5 min ədəd iyirmi fut tutumlu konteynerin (TEU) daşınmasın
"Bloomberg": iPhone 16 süni intellektlə işləmək üçün A18 çipi və 8 GB RAM alacaq
"Apple" payızda dörd yeni smartfon buraxacaq – iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro və iPhone 16 Pro Max, "Bloomberg" yazır. Onların hamısı süni intellekt (AI) platforması "Apple Intelligence"
"Aztelekom" MMC və "Bakı Telefon Rabitəsi" MMC vətəndaşların həyat keyfiyyətinin artırılmasına töhfəsini vermək üçün ölkədə rəqəmsal imkanlara çıxışı təmin edən genişzolaqlı həllər təqdim etməyi hədəfləyi
2024-cü ilin yanvar-iyul ayları üzrə operativ məlumatlara əsasən, 7 ay ərzində ölkədə təxminən 16.9 milyon ton neft (kondensatla birlikdə) hasil edilib. Respublika üzrə neft hasilatının 9,7 milyon tonu "Azəri-Çıraq-Günəşli"nin
Qazaxıstan neftinin BTC ilə tranzitinin həcminin artırılması müzakirə edilir
Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) və "KazMunayQaz" Qazaxıstan neftinin Bakı-Tbilisi-Ceyhan (BTC) boru kəməri vasitəsilə tranzitinin həcminin artırılması məsələsini müzakirə edir. Bu barədə Qazaxıstanın paytaxtınd
Avropa anbarlarında qaz ehtiyatları 86%-i ötüb
Avropanın yeraltı qaz anbarlarında mavi yanacaq ehtiyatlarının həcmi 86 faizi ötüb. Gas Infrastructure Europe assosiasiyasının məlumatına görə, avqustun 5-də Avropa İttifaqı ölkələrində anbarlardan qaz götürülməsi 27 milyo