"KredAqro" BOKT 2024-cü il üzrə əsas göstəricilərini açıqladı
"KredAqro" Bank Olmayan Kredit Təşkilatı 2024-cü ilin yekunlarına əsasən əsas maliyyə göstəriciləri üzrə artım dinamikasini qorumuş və bazarda mövqeyini möhkəmləndirmişdir.
Təşkilatın yaydığı press-relizdə bildirilir ki, real sektorun, ev təsərrüfatlarının dəstəklənməsi istiqamətində və yeni rəqəmsal məhsulların inkişafı istiqamətində aktiv fəaliyyətlərini davam etdirən "KredAqro" BOKT MMC 2024-cü ili  112 min 83 manat xalis mənfəətlə başa vurmuşdur. Təşkilat 2023-cü ili 87 min 478 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
Qeyd olunub ki, 2024-ci ilin yekunlarına görə, "KredAqro" BOKT MMC-nin cəmi aktivləri 10 milyon 479 min 521 manat olmaqla, ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 22.22 % artım etmişdir. Təşkilatın xalis kredit portfeli  6 milyon 914 min 221 manat olmuşdur ki, bu da  ötən ilki göstərici ilə müqayisədə 29.53 % artım deməkdir.
Təşkilatın 2024 cü il üzrə ümumi faiz gəlirləri 1 milyon 880 min 742 manat olmuşdur ki, bu da  əvvəlki ilin sonu ilə müqayisədə 28.27 %  artmışdır.  Digər müsbət göstərici olaraq, təşkilatın xalis kredit portfeli ötən il ilə müqayisədə 1 milyon 576 min 374 manat, yəni 29.53 % nisbətində artım olmuş və problemli kreditlərin səviyyəsi ötən illə müqayisədə 1,38% nisbətində azalmışdır.
Vurğulanıb ki, hesabat ili ərzində  təşkilat, "PAŞA Bank" kimi nüfuzlu maliyyə qurumu ilə uğurlu maliyyə əməkdaşlığını davam etdirmiş, cəlb olunmuş maliyyə vəsaitinin həcmini artmış və nəzərdə tutulmuş öhdəlikləri vaxtında yerinə yetirmişdir.
Eyni zamanda, qeyd olunub ki, 2024 cü il ərzində təşkilatın xüsusi mobil tətbiqi tam olaraq istifadəyə verilmiş və tam rəqəmsal məhsul olan "Mobil Kredit" məhsulunu öz müştərilərinə təqdim etmişdir. Belə ki, "Mobil Kredit" məhsulu tam olaraq avtomatlaşdırılmış və şəxsi istehlak məqsədi üçün online qaydada verilən kredit məhsuludur. Bundan başqa qeyd olunmalıdır ki, təşkilat, risklərin minimuma endirilməsi istiqamətində innovativ tədbirlər həyata keçirmiş və bu istiqamətdə də əsaslı rəqəmsallaşma modelləri tətbiq etmişdir.
"Təşkilatın maliyyə göstəricilərinin ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə əhəmiyyətli müsbət dinamikası müşahidə olunur və tətbiq edilən innovativ həllər, qarşıdakı illərdə də bu müsbət  tendensiyaların qoruyacağı və gəlirlərinin artacağından xəbər verir",- press-relizdə qeyd edilib.
2000-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən "KredAqro" BOKT MMC ölkənin müxtəlif regionlarında 11 satış nöqtəsi ilə müştərilərinin xidmətindədir və 24 illik təcrübəsi ərzində müxtəlif dövrlərdə BOKT-lar arasında lider mövqelərdə  yer almışdır. Təşkilat öz müştərilərinə biznes, şəxsi istehlak, kənd təsərüffatı, lizinq, Lombard və rəqəmsal platforma üzərindən online istehlak kreditlərini təklif edir. Müştərilərə göstərilən xidmətlərin keyfiyyətini müntəzəm olaraq yüksəldilməsi və bu xidmətlərin çeşid və əhatə dairəsinin genişləndirilməsi Təşkilatın əsas məqsədlərindən biridir. Beləliklə qeyd olunmalıdır ki, təşkilat, müştərilərin məmnuniyyətinin artırılması istiqamətində əhəmiyyətli tədbirlər həyata keçirmiş və gələcək illərdə də bu tendensiyanın davam etdirməsi istiqamətində çalışır.
"KredAqro" BOKT MMC-nin ölkə üzrə xidmət şəbəkəsi haqqında ətraflı məlumatı keçidə daxil olaraq əldə edə bilərsiniz. "KredAqro" BOKT MMC–nin təqdim etdiyi məhsul və xidmətlərlə bağlı ətraflı məlumatı (012) 4412134  Məlumat Mərkəzinə zəng edərək, habelə Təşkiatımızın rəsmi web səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Facebook, Instagram, və.s) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.
Banklar     Tarix: 01 aprel 2025
"Azərbaycan əhalisinin 50%-i hələ də bank xidmətlərindən aktiv şəkildə istifadə etmir"
"Ölkə əhalisinin təxminən 50%-i hələ də bank xidmətlərindən aktiv şəkildə istifadə etmir". Marja xəbər verir ki, bunu "Bir" ekosisteminin Baş icraçı direktoru Fərid Məmmədov bildirib. Məmmədov "Qarşımızd
"Bank Respublika"nın rəhbərliyinə təyinat olub
"Bank Respublika" ASC-nin Müşahidə Şurasına yeni üzv seçilib. xəbər verir ki, səhmdarların Ümumi Yığıncağının qərarı ilə Antoine Hurpin bu vəzifəyə təyin edilib. Antoine Hurpin 2007-ci ildə "Frankfurt Schoo
Azərbaycanda problemli kreditlər son 17 ilin minimum səviyyəsinə düşüb
Azərbaycanda 2025-ci ilin fevralında banklar, BOKT-lər və kredit ittifaqları daxil olmaqla cəmi kredit portfelində vaxtı  keçmiş kreditlərin payı əvvəlki ilin müvafiq dövrünə nəzərən 0.3 faiz bəndi azalıb. bunu Azərbayca