"Qala Həyat Sığorta Şirkəti"nin xalis mənfəəti artıb
"Qala Həyat Sığorta Şirkəti" ASC 2024-cü ili 8 milyon 318 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, Şirkət 2023-cü ili 7 milyon 941 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə,"Qala Həyat Sığorta Şirkəti"nin xalis mənfəəti 2024-cü ildə 2023-cü illə müqayisədə 377 min manat və ya 4,7% artıb.
Marja.az Şirkətin Audit hesabatına istinadən xəbər verir ki, "Qala Həyat Sığorta Şirkəti"nin cəmi gəlirləri 2023-cü ildə 25 milyon 205 min manat ikən, 2024-cü ildə 27 milyon 662 min manata yüksəlib (2 milyon 457 min manat artıb).
Şirkətin cəmi xərcləri isə 1 milyon 991 min manat artaraq 17 milyon 265 min manat təşkil edib. Gəlirlərdəki artım xərclərdəki artımdan daha çox olduğu üçün Şirkətin mənfəəti də artıb.
Qeyd edək ki, "Qala Həyat Sığorta Şirkəti" ASC-nin 13 milyon 40 min 600 manat nizamnamə kapitalının 50%-i "AzRe Təkrarsığorta" ASC adından Vüsal Abbasova, 10%-i Kamal İbrahimova, 7,193%-i İftixar Fərəcova, 7,193%-i Namiq Hətəmova, 7,193%-i Cavid Mirhadıyevə, 7,193%-i Əbülfət Tağıyevə, 7,193%-i Mehamn Yusifova və 4,0351%-i Vəlihəd Səfərova məxsus olub.