AMB Şuşadakı poçt filialına bank lisenziyası verib
AMB Şuşadakı poçt filialına bank lisenziyası veribAzərbaycan Mərkəzi Bankı (AMB) Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinə məxsus "Azərpoçt" MMC-nin Şuşa filialına bank fəaliyyəti üçün lisenziya verib.
Bu barədə AMB-yə istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, bununla da bank lisenziya almış poçt filiallarının sayı 29-a çatıb. Şuşa filialı işğaldan azad edilmiş ərazilərdə bu cür lisenziya almış 2-ci poçt filialıdır. Obyekt Şuşa şəhəri, Zəfər küçəsi, Dövlət Mərkəzində yerləşir. Lisenziya martın 19-də verilib.
Xatırladaq ki, AMB ötən il noyabrın 18-də "Azərpoçt"un Xankəndi filialına da bank fəaliyyəti üçün lisenziya verib. Bu, işğaldan azad edilmiş ərazilərdə poçt filiallarına verilən ilk lisenziya olub. / banker.az
"Azərbaycanın və ümumilikdə Qafqaz regionunun ilk tam inteqrasiyalı rəqəmsal ekosistemi məhz Bir ekosistemidir"- Fərid Məmmədov
"Azərbaycanın və ümumilikdə Qafqaz regionunun ilk tam inteqrasiyalı rəqəmsal ekosistemi məhz Bir ekosistemidir"- Fərid Məmmədov, Bir ekosisteminin Baş icraçı direktoru  . Rəqəmsallaşma və texnoloji yeniliklər həyatımızı