Banklar     Tarix: 24 mart 2025
Fərid Məmmədov "Kapital Bank"ın Müşahidə Şurasının sədri seçildi
Uğurlu korporativ idarəetmə strategiyasına malik olan "Kapital Bank" ASC-nin Müşahidə Şurasına yeni rəhbər təyin olunub. Bu barədə -ın əldə etdiyi məlumatda qeyd edilir. Belə ki, "Kapital Bank" ASC-ni
Azərbaycanın tədiyə balansında $438 mln. kəsir yaranıb
2024-cü ildə Azərbaycanın tədiyyə balansının kəsiri 438.1 milyon ABŞ dolları təşkil edib. bu barədə Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadən xəbər verir. Halbuki, 2023-cü ildə tədiyyə balansında 5 milyard 356.4 milyon dolla
"PAŞA Bank"ın "ZirvədəSən" təcrübə proqramına qeydiyyat başladı
Azərbaycanın aparıcı korporativ maliyyə institutu "PAŞA Bank" karyerasında uğur qazanmaq istəyən tələbə və yeni məzunlar üçün "ZirvədəSən" təcrübə proqramının qeydiyyatına start verib. Proqram çərçivəsind
"Qala Həyat Sığorta Şirkəti"nin səhmdar tərkibi dəyişib
"Qala Həyat Sığorta Şirkəti" ASC-nin fiziki şəxs səhmdarlarının sayı artıb. xəbər verir ki, 2023-cü ilin sonunda "Qala Həyat Sığorta Şirkəti"nin səhmdarlarının sayı 1 hüquqi şəxs, 1 fiziki şəxs ikən, 2024-c
Sabir Adnayevin sığorta şirkətində böyük geriləmə
Yeganə təsisçisi Azərbaycan vətəndaşı Sabir Adnayev olan "A-Qroup Sığorta Şirkəti" ASC 2024-cü ili 143 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Halbuki, Şirkət 2023-cü ili 699 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı
Bayram günlərində bankların iş qrafiki açıqlandı
20 – 31 mart 2025–ci tarixləri olan qeyri-iş günlərində bankların və "Azərpoçt" MMC-nin bəzi filial və şöbələri, habelə valyuta mübadilə məntəqələri fəaliyyət göstərəcəklər. Bu barədə Mərkəzi Bank məlumat yayıb
"AzSığorta"nın xalis mənfəəti artıb
"AzSığorta" ASC 2024-cü ili 1 milyon 694 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 1 milyon 582 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, ötən il "AzSığorta" ASC-nin xalis mənfəət
"Azərbaycan Sənaye Sığorta"nın gəlirləri və mənfəəti kəskin azalıb
"Azərbaycan Sənaye Sığorta" ASC 2024-cü ili 1 milyon 297 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 3 milyon 586 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Azərbaycan Sənaye Sığorta"nı
Mərkəzi Bankın yeni yaradılan departamentinin adı məlum oldu
Azərbaycan Mərkəzi Bankının strukturunda yeni departament təsis edilib. xəbər verir ki, bu, Rəqəmsal mühəndislik departamentidir. Departamentin əsasnaməsinə görə, fəaliyyətinin əsas məqsədi müasir standartlara cavab verə