Maliyyə     Tarix: 19 dekabr 2024
10 mart tarixi üçün Dolların rəsmi məzənnəsi müəyyən olunub
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı Manatın məzənnəsinə dair məlumat yayıb. Məlumata görə, 10.03.2025-ci il tarixindən etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən manatın ABŞ dollarına qarşı rəsmi məzənnəsi 1,700 səviyyəsində müəyyə
Sahil Babayev iclas keçirib, tapşırıqlar verib - "Lüzumsuz xərclər azaldılacaq"
Martın 18-də Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyində 2025-ci ildə qarşıda duran vəzifələrə həsr olunmuş geniş kollegiya iclası keçirilib. Maliyyə Nazirliyinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, Nazirliyin struktur bölmələrinin
İlk 2 ayda Azərbaycanın qeyri-neft sektoru üzrə ixracı 6,6% artıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) "İxrac icmalı"nın mart sayına dair ilkin göstəriciləri təqdim edib. İcmala əsasən, 2025-ci ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycanın qeyri-neft sektor
Dünən ABŞ-da "JOLTS" Boş İş Yerləri və Vakansiyalar Hesabatının proqnozların üzərində dərc olunması fonunda dollar major valyutalar qarşısında bir qədər dəyər qazandı. Belə ki, EUR/USD cütlüyü xəbər dərc olunduqda