Dövlət Statistika Komitəsi 2025-ci ildə sənaye istehsalı haqqında məlumatları açıqlayıb. Məlumata görə, sənaye müəssisələri və bu sahədə fəaliyyət göstərən fərdi sahibkarlar tərəfindən 2025-ci ildə 63,1 milyard manatlıq v
ƏDV qeydiyyat limiti artırılır
"Vergi Məcəlləsinə dəyişiklik edilməsi haqqında" Qanun layihəsi Milli Məclisdə üçüncü  oxunuşda qəbul edilib. Dövlət Vergil Xidmətinin yaydığı məlumatda bildirilir ki, dəyişikliklər çərçivəsində nağdsız əməliyyatları
Azərbaycanda inflyasiyanın artım tempi aşağı düşüb
Dövlət Statistika Komitəsi İstehlak bazarında qiymətlərin dəyişməsi haqqında məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, 2025-ci ilin noyabr ayında istehlak qiymətləri indeksi (inflyasiya göstəricisi) 2024-cü ilin noyabr ayına nisbətə
Azərbaycanda illik inflyasiya sürətlənib
Dövlət Statistika Komitəsi İstehlak bazarında qiymətlərin dəyişməsi haqqında məlumatları açıqlayıb. Qeyd edilib ki, 2026-cı ilin yanvar ayında istehlak qiymətləri indeksi (inflyasiya göstəricisi) 2025-ci ilin yanvar ayın
Yeni nəsil nəzarət-kassa aparatları 28 milyard 162 milyon manat dövriyyəni qeydə alıb - 3,6 MİLYARD MANATLIQ ARTIM
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti tərəfindən ölkədə yeni nəsil nəzarət-kassa aparatlarının (NKA) tətbiqi istiqamətində işlər davam etdirilir. Xidmətə istinadən xəbər verir ki, indiyədək ölkə ərazisində 110.51