1 yanvar 2026-cı il tarixinə aktiv vergi ödəyicilərinin sayı 6,5 faiz artaraq 859,3 min, aktiv ƏDV ödəyicilərinin sayı isə 10,6 faiz artaraq 58,4 min təşkil edib. Bu barədə DÖvlət Vergi Xidmətinə itinadən xəbər verir. Həmi
Azərbaycanda 129,1 milyard manatlıq istehsal - ÖTƏN İL 1,4 FAİZ ARTIB
Dövlət Statistika Komitəsi 2025-ci ildə Ümumi Daxili Məhsul istehsalı barədə məlumatları açıqlayıb. Qeyd edilib ki, 2025-ci ildə ölkədə 129,1 milyard manatlıq və ya əvvəlki illə müqayisədə 1,4 faiz çox ümumi daxili məhsu
Azərbaycanın xarici ticarətində ağırlaşan vəziyyət - ixracı azalıb, idxalı artıb, müsbət saldo 8 dəfədən çox kiçilib
2025-ci ildə Azərbaycanın xarici ticarət əməliyyatlarının həcmi 49 milyard 422 milyon 580 min ABŞ dolları təşkil edib. Bu barədə Dövlət Gömrük Komitəsinin aylıq hesabatına istinadən xəbər verir. VTB-də minimal faiz dərəcəs
Nazirlik dövlət büdcəsinin icrasına dair operativ məlumat yaydı - 527,5 milyon manat artıqlıq yaranıb
Maliyyə Nazirliyi 2025-ci il üzrə Azərbaycan Respublikasının dövlət və icmal büdcələrinin icrasına (operativ) dair məlumat yayıb. Qeyd edilib ki, 2025-ci il dövlət büdcəsinin gəlirləri 39 milyard 131,1 milyon manat, xərclər
Dövlət müəssisələrinin büdcə proseslərinə nəzarətin gücləndirilməsi və dividend siyasəti ilə bağlı qaydalar təsdiqlənib
Dekabrın 29-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev "Dövlət mülkiyyətində olan və paylarının (səhmlərinin) nəzarət zərfi dövlətə məxsus olan hüquqi şəxslərin və publik hüquqi şəxslərin illik və ortamüddətl
Ötən il dövlət büdcəsinin icrasında 528 milyon manatlıq artıqlıq yaranıb
Maliyyə Nazirliyinin operativ məlumatlarına əsasən 2025-ci ildə dövlət büdcəsinə 39 milyard 131,2 milyon manat vəsait daxil olmuşdur. Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinin aylıq hesabatına istinadən xəbər verir. Ğtən i