Bu ilin yanvar-oktyabr aylarında Azərbaycan 8,6 milyon ABŞ dolları dəyərində 8 min 455 ton təzə üzüm ixrac edib. Dövlət Statistika Komitəsinin məlumatları əsasında aparılan hesablamalara əsasən, bu, 2024-cü ilin eyni dövrünü
Naxçıvan iqtisadiyyatı 3 %-dən çox böyüyüb
Bu ilin yanvar-noyabr aylarında Naxçıvan Muxtar Respublikasında Ümumi Daxili Məhsul (ÜDM) istehsalı 1 milyard 490 milyon 515 min 800 manat olub. Bu barədə Naxçıvan MR Dövlət Statistika Komitəsindən məlumat verilib. VTB-d
Azərbaycanın xam neft ixracının dəyəri 16 faizdən çox azalıb
2025-ci ildə Azərbaycanın neft-qaz sektoruna daxil olan mallar üzrə ixracının cəmi dəyəri 21 milyard 414 milyon 603 min dollar təşkil edib. Bu, 2024-cü illə müqayisədə 1 milyard 782 milyon 946 min dollar və ya 7,7% azdır
Azərbaycanda orta maaş açıqlanıb
Dövlət Statistika Komitəsinin yaydığı məlumata görə, 2025-ci il dekabrın 1-i vəziyyətinə ölkə iqtisadiyyatında muzdla çalışan işçilərin sayı 1797,4 min nəfər olmuş, onlardan 869,0 min nəfəri iqtisadiyyatın dövlət sektorunda
Dolların sabah üçün rəsmi məzənnəsi müəyyən olunub
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı Manatın məzənnəsinə dair məlumat yayıb. Məlumata görə, 12.02.2026-cı il tarixindən etibarən Mərkəzi Bank tərəfindən manatın ABŞ dollarına qarşı rəsmi məzənnəsi 1,700 səviyyəsində müəyyə
11 ayda dövlət büdcəsinin gəlirləri proqnozu 324,6 milyon manat üstələyib
Kollegiyanın sədri 2025-ci ilin dövlət büdcəsinin 11 aylıq icrasını da müsbət qiymətləndirib və qeyd edib ki, yanvar-noyabr aylarında icmal və dövlət büdcələrinin gəlirləri proqnozu üstələyib. xəbər veri ki, bunu Maliyy
2026-cı ilin Yanvar ayında Azərbaycanın Rusiyadan idxalının dəyəri 164 milyon 882 min dollar təşkil edib ki, bu da ötən ilin Yanvar ayı ilə müqayisədə 2 dəfə azdır. Bu barədə Azərbaycanın Dövlət Gömrük Komitəsinə istinadə
Naxçıvanın xarici ticarət dövriyyəsi 130,1 milyon dollara çatıb, ixracı 28,4 faiz artıb
Nazir Kazım Hüseynəliyev: 146 layihə icra olunub, 47 lisenziya verilib. 2025-ci ildə muxtar respublikada sahibkarlıq sahəsində həyata keçirilən layihələr  nəticəsində 97-i dövlət maliyyə dəstəyi, 49-u özəl investisiya hesabın
Rəsmi məlumata görə, Azərbaycan əhalisinin 45,6 faizini kənd sakinləri təşkil edir
Ölkə əhalisinin sayı ötən ilin əvvəlindən 34 min 812 nəfər və ya 0,3 faiz artaraq 2025-ci il dekabr ayının 1-i vəziyyətinə 10 milyon 259 min 701 nəfərə çatmışdır. Bu barədə Dövlət Statistika Komitəsinin aylıq hesabatına istinadə